У Європі відбудуться слухання по конституційній реформі в Україні

ПАРЄ організує слухання по ситуації в Україні навколо відмини конституційної реформи. Європа не збирається зняти моніторинг з нашої країни.

Наступною доповіддю ПАРЄ буде доповідь про конституційний статус України.

Про це повідомила депутат від НУНС, член української делегації у ПАРЄ Ольга Герасим'юк.

"Історія, що яка трапилася з рішенням Конституційного суду, викликала тут буквально шок", - зазначила вона.

Розповідаючи про приняття резолюції ПАРЄ Герасим'юк уточнила: "Всі говорять про те, що цьогорічна резолюція найжорсткіша".

"Тепер ми точно не можемо нікому обіцяти, що завтра з нас знімуть моніторинг, тільки тому, що ми будемо головувати навесні в Комітеті Міністрів в Раді Європи", - розповіла депутат.

За словами члена української делегації у ПАРЄ, найбільшим предметом турботи і занепокоєння асамблеї було питання свободи слова.

"Питання позбавлення частот 5 каналу і ТВі лунало практично у кожному виступі на дебатах... Всі політичні групи, яких би переконань вони не дотримувалися, говорили про сумнівність рішення щодо вибіркового позбавлення двох каналів ліцензій", - зазначила вона.

Герасим'юк уточнила, що єдиним голосом проти, тобто "за" дії української влади, був голос російської делегації".

"І це насторожило буквально всіх", - додала депутат.

Нагадаємо, резолюція Асамблеї про "Функціонування демократичних інституцій в Україні" була підтримана 102 голосами з 109. Один голос - проти. У ПАРЄ зазначили, що за довгий час це перша резолюція прийнята абсолютною більшістю.

"Асамблея висловлює свою стурбованість зростаючою кількістю обвинувачень та достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи та права, такі як право на зібрання, право на свободу висловлювань та свободу медіа, опинились останнім часом під тиском", - написано в документі.

ПАРЄ визнала неприпустимим для демократичного суспільства втручання секретних служб та правоохоронних органів в роботу журналістів та ЗМІ і закликала владу здійснити всі необхідні заходи для захисту свободи ЗМІ та плюралізму.

"Асамблея закликає владу повністю розслідувати всі повідомлення про порушення прав та свобод та виправити всі виявленні порушення", - написано в документі.

Читайте також:

ПАРЄ підтримала резолюцію щодо демократії в Україні

Європа сумнівається в законності місцевих виборів в Україні

Європа більше не вірить, що Україна хоче вступити в ЄС

Європа відзначила недосконалість виборчих законів України

У ПАРЄ підтримали українські реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: