У Європі вважають, що Янукович зробив "реальний внесок у світову безпеку"

Депутат Європарламенту Марек Сівець не вважає рішення України відмовитися від збройового урану символічним жестом.

Колишній голова Ради національної безпеки та оборони Польщі, депутат Європейського парламенту Марек Сівець назвав заяву українського президента Віктора Януковича про відмову від високозбагаченого урану "реальним внеском у світову безпеку".

Марек Сівець зазначив, що весь світ пам'ятає, як Україна в односторонньому порядку відмовилася від ядерного арсеналу. А тому проголошене у Вашингтоні рішення, на його думку, є "дуже логічним та ефективним продовженням загальносвітової політики нерозповсюдження ядерної зброї".

Депутат Європарламенту також не вважає таке рішення символічним жестом.

"Це - не символічно, тому що ми говоримо про реальні речі та реальні спроможності, які були в руках українських інституцій оборони. І ми ніколи не можемо сказати "ніколи" з приводу того, що може статися з цими речами. Це не вирішить проблеми міжнародної безпеки, але це – внесок, конкретний внесок", - сказав Марек Сівець.

Коментуючи останній розвиток подій у сфері безпеки та української зовнішньої політики, євродепутат висловив думку, що проголошений Януковичем курс на позаблоковий статус України не є ефективним з точки зору довгострокової перспективи.

"Якщо Україна вирішить бути нейтральною, це – вільний вибір, але я думаю – тільки тимчасовий. Це - не для довгострокової перспективи, тому що це не ефективно", - вважає політик.

Нагадаємо, Віктор Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї. Свої запаси урану Україна може передати Росії.

Тим часом низка українських політиків вважають рішення президента про вивезення залишків збагаченого урану "зрадою". "Україна має створити свій завершений ядерний паливний цикл і не залежати в цьому питанні від Росії, а також відновити свій ядерний статус", - заявив лідер партії ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Читайте також:

Янукович запропонував передати український уран Росії

Україна закуповуватиме ядерне паливо в американців

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Україна попросить світ про захист через свій без'ядерний статус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: