У Європі за подарований Cadillac на Могильова завели б справу

На відміну від України, в багатьох європейських країнах діють вельми жорсткі правила отримання подарунків посадовцями.

Дорогий подарунок від невідомої особи високому державному посадовцю у країнах ЄС може призвести як до відставки чиновника, так і до кримінальної справи. Про це заявив голова групи держав проти корупції (GRECO), яка функціонує при Раді Європи, Драго Кос, коментуючи інформацію про подарований главі МВС України Анатолію Могильову Cadillac Escalade.

Зокрема, на запитання, які санкції були б застосовані проти міністра внутрішніх справ країни - члена GRECO, якби він прийняв у подарунок від невідомої особи лімузин, Кос заявив: "Прийняття такого подарунка в деяких країнах може призвести до відставки посадової особи. Крім того, у випадку всіх країн, про які я знаю, такий подарунок може призвести до відкриття кримінальної справи через підозри в хабарництві".

При цьому він підкреслив, що в багатьох європейських країнах діють вельми жорсткі правила отримання подарунків посадовцями.

"У залежності від національного законодавства: деякі країни суворо забороняють отримання подарунків державними посадовими особами, або обмежують їх - як правило, на суму менше 100 євро в подарунок від однієї особи (на рік)", - підкреслив Кос.

Нагадаємо, що колишній заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Москаль звинуватив нинішнього главу МВС Анатолія Могильова в отриманні хабаря у вигляді шикарного автомобіля представницького класу Cadillac Escalade 2010 випуску.

Москаль стверджував, що керівництво МВС скидалося грошима для того, щоб зробити подарунок Могильову на день народження. За ці кошти і був куплений автомобіль для міністра.

Прес-служба МВС у відповідь заявила, що автомобіль підрозділам міліції Київської області на безкоштовній основі подарував невідомий благодійник.

Читайте також:

Міліція закупила престижні іномарки за ціною, заниженою у сім разів

Правоохоронні органи розтратили 660 млн грн на дорогі авто й ремонти

Міліція закупила престижні іномарки за ціною, заниженою у сім разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: