У Євросоюзі візит Ющенка і Тимошенко вважають поганою новиною

У Брюсселю закінчується терпіння щодо протистояння українського президента і прем’єр-міністра.

Президент Віктор Ющенко у середу прибуває з дводенним візитом до Брюсселя, де крім зустрічей із лідерами євро установ він разом із прем’єр-міністром Юлією Тимошенко візьме участь у саміті Європейської народної партії.

Президент і прем’єр також планують провести переговори з генсекретарем Ради ЄС, верховним уповноваженим ЄС зі спільної зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єром Соланою.

Провідний експерт брюссельського Центру європейських реформ із питань стосунків ЄС та України Томаш Валашок вважає, що уже те, що запрошений саме "дует" (Ющенка і Тимошенко), можна вважати поганою новиною".

"Брюссель має все менше терпіння щодо наявної системи (стосунків в Україні). Звичайно, не тому, що щось не так із кимсь із двох українських лідерів. Таке буває в багатьох європейських урядах, і Україна в цьому сенсі не єдина", - зазначив Валашок.

"Проблема "української пари" в тому, що президент та голова уряду ніяк не знайдуть спільної мови. Тому угоди, ухвалені Євросоюзом та прем’єр-міністром, заперечує чи взагалі не визнає дійсними президент. Тому запрошення саме "дуету" тільки нагадує про те, що європейці мають труднощі в ставленні до України", - вважає експерт.

На запитання про те, чи може "укладення миру" між Ющенком і Тимошенко стати передумовою іншого, "ближчого" підходу Євросоюзу до України, Валашок відповів: "Такі спроби вже були".

"Нині Міжнародний валютний фонд висунув умову надання другого траншу допомоги: обидві сторони повинні дійти згоди та підписати спільного листа щодо економічних реформ. Євросоюз, звичайно, буде наполягати, щоб президент та прем’єр-міністр висловлювали єдину позицію й говорили одним голосом. Проте, на мою думку, і країни-члени співдружності, і євроустанови скептично сприймають їхню здатність це зробити", - зазначив він.

На запитання щодо зустрічі Ющенка з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу в середу ввечері та її можливих результатів, експерт зазначив, що комісія Євросоюзу невдоволено сприймає українські наполягання на збереженні митних тарифів.

" Гадаю, через ці складні дискусії у Брюсселі панує деяке розчарування щодо створення поглибленої Зони вільної торгівлі. Шкода, бо якнайшвидше підписання угоди в інтересах і України, і Єврокомісії. Проте деякі практичні речі, як у випадку з тарифами, значно відтягують переговори", - сказав Валашок.

Нагадаємо, 18 березня розпочинається дводенний робочий візит Ющенка до Брюсселю (Бельгія). Заплановано зустріч із Бар розу та з іншими керівниками Євросоюзу.

19 березня президент України візьме участь у саміті Європейської народної партії, на який також запрошено прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

Читайте також:

Огризко вірить, що Україна за рік-два отримає ПДЧ

Європа просить Росію більше не перекривати газ і не нападати на сусідів

Заява Путіна про відключення Україні газу налякала Євросоюз

Путін дав Білорусі довгоочікуваний кредит
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: