СП передрікає банкрутство "Нафтогазу"

Заступник голови Секретаріату президента вважає: якщо газ для населення не подорожчає, "Нафтогаз" збранкрутує.

НАК "Нафтогаз України" рухається до банкрутства. Таку думку висловив журналістам в кулуарах Кабміну перший заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак.

За його словами, збитків компанія зазнає через те, що НКРЕ не переглянула ціни на газ для населення, а також для теплокомуненерго, а для промисловості ціни на газ встановлені на тому рівні, як вони просили у "Нафтогазу".

При цьому, наголосив Шлапак, була зроблена суттєва знижка для хімічної та металургійною промисловості з огляду на меморандум, який уряд підписав з металургами і хіміками.

"За моїми попередніми розрахунками, орієнтовні збитки "Нафтогазу" від цього будуть більше 12 млрд грн тільки у 2009 р… Тобто "Нафтогаз" просто вимушений буде стикнутися з такими збитками. І якщо не будуть вжити заходи, а ними можуть бути зміни до бюджету, то НАК йде прямим кроком і шляхом до банкрутства", - заявив він.

Чиновник президентської канцелярії також підкреслив, що, враховуючи нові ціни на імпортний газ, вартість блакитного палива на внутрішньому ринку України "має бути економічно обґрунтованою".

"Якщо НАК розраховує ціну у середньому по року в 240 дол. за 1 тис. куб. м, то треба додати ПДВ, транспортні збори, і в результаті це буде не менше 2, 7 тис. грн. А замість того газ будуть продавати по ціні 872 грн. Ця різниця і веде НАК до банкрутства", - сказав Шлапак.

Як відомо, сьогодні НКРЕ збільшила вартість газу для бюджетних організацій майже в 2 рази - до 2020,25 грн. за тис. куб. м. Також комісія затвердила граничну ціну на природний газ для промислових споживачів на 2009 рік на рівні 2020,25 грн. за тис. куб. м. Втым, ціни на паливо для населення комісія пообіцяла залишити на колишньому рівні.


Читайте також:

Тимошенко знайшла альтернативу газу: деревину та бур’ян
Ющенко: у Росії зірвався план заволодіти українською трубою
Газ для бюджетників і промисловості подорожчав

ВідеоСП передрікає банкрутство "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: