В Секретаріаті президента пообіцяли не красти російський газ

Україна не крастиме російський газ, навіть якщо до 1 січня 2009 року не будуть підписані відповідні контракти.

Про це заявив перший заступник глави Секретаріату президента України Олександр Шлапак на прес-конференції у понеділок.

При цьому він зазначив, що Україна на сьогодні має 16 млрд. кубометрів газу, закачаних у газові сховища. За його словами, цього газу, з урахуванням того, що видобувається в Україні, буде достатньо для забезпечення потреб країни.

Окрім цього, за словами Шлапака, президент України Віктор Ющенко наполягає, щоб в ціні на російський газ на 2009 рік враховувалося падіння цін на нафту. Як заявив Шлапак, така позиція президента відображена в директивах на переговори.

Враховуючи те, що росіяни "уперто пропонують формулу, яку вони застосовують у західних країнах", за словами Шлапака, президент наполягає на тому, щоб ціна на газ, "якщо не вдасться домовитися про прийнятну ціну на рік", пропонувалася тільки на перший квартал з тим, щоб на другий, третій, четвертий "ми мали право, так, як і західні країни, переглянути цю ціну відповідно до 9-місячного лага ціни на нафту, що дозволить нам істотно піти за низхідною ціною на 2009 рік".

Окрім цього, сказав Шлапак, президент наполягає на тому, щоб ціна на газ для України узгоджувалася з ціною на послуги з транзиту.


ВідеоУ Ющенка пообіцяли не красти російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: