У Ющенка пообіцяли не оновлювати українську ГТС без Росії

Уповноважений президента з енергетичних питань заспокоїв Росію, що їй нічого боятися.

Україна не збирається збільшувати пропускну спроможність своєї газотранспортної системи на 60 млрд. куб. м газу на рік без узгодження з постачальниками і одержувачами газу.

Про це сьогодні під час відео-мосту Москва-Київ заявив уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

“Ніхто не збирається нічого нового будувати без участі як споживачів, так і постачальників. Тут немає чого боятися – ми завжди запрошували, запрошуємо і запрошуватимемо основних гравців на газовому ринку”, - сказав Соколовський.

Він підкреслив, що Брюссельська декларація передбачає реалізацію двох проектів. Зокрема, перший – це модернізація існуючої ГТС, яка здатна транзитувати до 140 млрд кубометрів газу. За його словами, ціна цього проекту становить 3 млрд доларів, включаючи установку газовимірювальних станцій на українсько-російському кордоні.

За словами Соколовського, другий проект передбачає розширення пропускної спроможності української ГТС на 60 млрд кубометрів газу на рік, і оцінюється в 5-6 млрд. доларів.

Як повідомляв ТСН.ua, 23 березня у Брюсселі український уряд, Єврокомісія, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк підписали Спільну декларацію з модернізації ГТС.

Довідка. Станом на 1 січня 2008 року, газотранспортна система ДК “Укртрансгаз” складалася з 71 компресорної станції загальною потужністю 5405,1 МВт. Протяжність магістральних газопроводів і газопроводів-відводів становить 37 тис км. Пропускна спроможність ГТС України: на вході – 288, на виході – 178,5 млрд куб. м, в т.ч. до країн Європи – 142,5 млрд куб. м.

За оцінками експертів НАК "Нафтогаз України", пропускну спроможність української ГТС можна розширити на 60 млрд кубометрів на рік за рахунок інвестування 5-6 млрд. доларів США, що втричі дешевше, ніж створення нових ”обхідних” маршрутів (наприклад "Північний потік").

3 квітня Ющенко заявив, що українська ГТС за проектною потужністю на сьогодні ще недовикористана на 30-40 млрд кубометрів газу на рік.

Читайте також:

"Нафтогаз" і "Газпром" підписали десятирічну газову угоду

Радник Тимошенко: Росія погодилася дати "Нафтогазу" кредит

Україна вчасно розрахувалася з "Газпромом" за березневий газ

Путін порадив не ігнорувати Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: