У Ющенка прогнозують проблеми з транзитом з вини Росії

В Секретаріаті президента звинувачують російську сторону у перебоях з газом в Європі.

Через припинення поставок газу до України через 10-15 днів можуть виникнути складнощі з його транзитом до Європи.

Про це сьогодні на брифінгу заявив уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він наголосив, що у зв`язку з цим переговори про поставки газу між Росією та Україною необхідно завершити впродовж найближчих десяти днів.

Соколовський повідомив, що станом на 26 грудня 2008 року для внутрішніх потреб українським споживачам було надано 235 млн куб. м газу. 50 млн куб. м газу становить власний видобуток, решта – газ зі сховищ.

Газотранспортна система України розрахована на підйом до 100 млн куб м газу зі сховищ, а якщо підіймати до 200 млн куб м газу, то це призведе до серйозних збоїв.

"Так працювати система довго не зможе", - заявив Соколовський.

Він додав, що скорочення поставок природного газу до європейських країн може відбуватися лише з вини Росії.

Як повідомляв ТСН.ua, вчора деякі країни Євросоюзу заявили про те, що не отримують російський газ в повному обсязі. ЄС виступив з вимогою відновити постачання газу. Сьогодні "Нафтогаз" заявив, що транзитний газ надходить в Європу в повному обсязі.

 "Нафтогаз" пропонує повернутися до практики оплати послуг транзиту газу в Європу додатковими поставками природного газу Україні.

"Україно-російські переговори постійно тривають. Українська делегація готова у будь-який час прибути до Москви для підписання взаємоузгоджених контрактів", - заявляють в українській компанії.

У "Газпромі" ж запевняють, що відновлення переговорів з "Нафтогазом" неможливе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: