У Ющенка є план виведення країни з кризи

Український президент покладає всі надії на кредит від МВФ і сподівається, що Рада ухвалить цього тижня всі необхідні для його отримання документи.

Президент Віктор Ющенко сподівається, що цього тижня Верховна рада ухвалить всі необхідні документи для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Про це він сказав під час спільного брифінгу з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу у Брюсселі.

Ющенко наголосив, що на сьогодні Україна має план дій з виведення країни з кризи. Він зауважив, що вже на сьогодні вдалося врегулювати питання диспропорції торговельного балансу і країна має позитивне сальдо.

Водночас, Ющенко висловив думку, що найважливішим елементом подолання кризи є відновлення співпраці з МВФ.

Він нагадав про розбіжності з урядом, через які місія МВФ досі не відновила співпрацю. При цьому висловив сподівання, що вже цього тижня парламент врахує усі зауваження МВФ і щодо розбалансованості бюджету в цілому, і розбалансованості Пенсійного фонду та стосовно інших позицій.

Президент наголосив, що Україна сподівається відновити співпрацю з МВФ найближчими днями, після чого вона буде співпрацювати з іншими міжнародними фінансовими установами.

У свою чергу Баррозу також наголосив на важливості відновлення співпраці з МВФ.

За його словами, це дозволить покращити інвестиційний клімат в Україні, відновити до неї довіру в цілому. Також, сказав голова Єврокомісії, відновлення співпраці стане передумовою співпраці з іншими фінансовими структурами.

Президент також заявив, що Україні для виходу з кризи потрібні не стільки фінанси, скільки підтримка міжнародного авторитетного партнера.

"У нас немає фатальної проблеми джерела (фінансування), у нас є проблема, щоб поряд з нами стояв надійний, авторитетний партнер, який би підтвердив, що в Україні реалізуються ринкові зміни", - сказав Ющенко.

Водночас він зазначив, що Україні, звичайно, потрібно вирішувати проблеми розбалансованого державного бюджету, фінансування Пенсійного фонду та ряд інших нагальних проблем для покращення функціонування економіки.

Нагадаємо, сьогодні президент Ющенко приїхав з робочим візитом до Брюсселя. 23 березня у Брюсселі відбудеться донорська конференція щодо модернізації української газотранспортної системи, у якій прийматиме участь прем'єр Юлія Тимошенко.

Читайте також:

Баррозу порадив Ющенку брати з нього приклад

У Євросоюзі візит Ющенка і Тимошенко вважають поганою новиною

МІнфін: МВФ не повертав листа української влади

Транш МВФ може похитнути позиції долара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: