У Ющенка заперечують шантаж Мєдвєдєва газовими контрактами

Секретаріат президента заперечує наявність шантажу у листах Ющенка президенту Росії щодо газових контрактів.

Лист президента Віктора Ющенка президенту РФ Дмитру Мєдвєдєву щодо ситуації в газовій сфері не є шантажем.

Про це заявив представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, коментуючи заяву помічника Мєдвєдєва Сергія Приходька.

"Жодного шантажу. Україна не шантажувала і не збирається", - наголосив він.

"У листі містяться конкретні пропозиції, викладені у проектній формі. Фактично всі ті, про які Ющенко неодноразово інформував і російську сторону і українську спільноту", - заявив представник президента.

"Контракти, заключні 19 січня призвели до серйозних фінансових проблем у компанії "Нафтогаз". Прем’єру неодноразово і в письмовій, і в усній формі практично всі положення листа викладалися", - наголосив Соколовський.

"Цей лист президента фактично співпадає за змістом з позицією "Нафтогазу", яка доповідалася у середу в контексті підготовки до засідання в Ялті", - заявив він.

Відповідаючи на питання, чи був лист Ющенка надісланий до Москви в офіційний спосіб, Соколовський заявив: "Без сумніву. Лист до Москви був переданий офіційними дипломатичними каналами, через міністерство закордонних справ".

"Лише після того, як лист вже був у Москві, він був опублікований", - зазначив представник президента.

Нагадаємо, раніше помічник президента РФ заявив: "Шкода, що про настільки серйозне послання ми дізнаємося, як кажуть, "у порядку повідомлення", з Інтернету - партнери не знайшли часу, як це прийнято у світовій практиці, передати нам його офіційно".

Послання Віктора Ющенка Дмитру Мєдвєдєву, в якому йдеться про можливі проблеми з транзитом російського газу до Європи, містить елементи політичного шантажу. Про це заявив Приходько.

Ющенко у відкритому листі російському колезі запропонував президентові РФ терміново змінити газові контракти, щоб уникнути проблем з поставками газу в Україну і його транзитом до Європи. За словами Ющенка, цієї зими Україна належним чином забезпечить транзит газу європейським споживачам, але вже весною можуть початися проблеми.

Читайте також:

Путін публічно підтвердив: Росія не штрафуватиме Україну

Путін і Тимошенко "пожартували" про Ющенка і Саакашвілі

Росія погодилася змінити газові контракти з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: