У Ющенка зраділи невигідному для України газопроводу Nabucco

У Секретаріаті президента схвально поставилися до підписання угоди щодо створення газопроводу Nabucco, яким газ транспортуватиметься в обхід України і Росії.

Україна схвально оцінює підписання угоди з будівництва газопроводу Nabucco. Про це повідомляє прес-служба президента з посиланням на заступника глави Секретаріату президента Андрія Гончарука.

Як зазначив Гончарук, підписання цієї Угоди призведе до геополітичних зрушень у регіоні та дозволить диверсифікувати маршрути постачання не лише для споживачів, а й для постачальників енергоресурсів, у першу чергу Азербайджану та Туркменістану, а в перспективі – можливо, й інших країн Каспійського та Близькосхідного регіонів, що сприятиме активізації торгівлі та стабілізації одразу кількох регіонів.

У Секретаріаті президента вважають, що угода засвідчує послідовність та серйозність намірів ЄС сприяти кооперації країн цих регіонів на підставі міжнародних норм та стандартів. Саме тому Україна як держава-ініціатор створення Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енергетичного простору, в основі концепції якого покладено принцип диверсифікації шляхів і джерел енергопостачання та сприяння вільному транзиту енергоносіїв, схвально оцінює підписання Міжурядової угоди з будівництва газопроводу Nabucco, підкреслив Гончарук.

Він відзначив, що в умовах зростання обсягів споживання газу Nabucco покращить доступ європейських країн, у тому числі України, до газових ресурсів Каспійського регіону. Тому Україна заявляє про свою зацікавленість брати участь у реалізації проекту Nabucco на всіх його етапах - від проектування до експлуатації, наголосив Гончарук.

За його словами, реалізація цього проекту і, зокрема, участь у ньому України сприятиме економічному та політичному розвитку країн Каспійсько-Чорноморського регіону та зміцненню їх співпраці з Євросоюзом.

У той же час Україна була і залишається надійним транзитером та має значний невикористаний потенціал, здатний задовольнити зростаючі потреби європейських споживачів при відносно невеликих інвестиціях у модернізацію нашої газотранспортної системи, підкреслив Гончарук.

Нагадаємо, 13 липня Австрія, Болгарія, Румунія, Туреччина та Угорщина підписали Міжурядову угоду з реалізації проекту Nabucco. Цим газопроводом природний газ постачатиметься до Європейського Союзу в обхід Росії, а відповідно і України.

Читайте також:

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

Росія купуватиме азербайджанський газ за рекордно високою ціною

"Газпром" оприлюднив план експансії до Європи

"Газпрому" погіршили кредитний рейтинг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: