У загибелі 8 гірників на Донеччині звинувачують керівництво шахти

За попередньою версією, причиною аварії на макіївській шахті стало недотримання правил вентиляції, за якими повинно слідкувати керівництво підприємства.

У Державному комітеті України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляді) вважають, що причиною аварії на державному підприємстві "Шахта ім. Кірова" в Макіївці, внаслідок якої загинули 8 гірників, стало невиконання керівництвом підприємства у повному обсязі вимог Інструкції з проведення реверсування вентиляційного струменя.

Такий висновок було зроблено на підставі попереднього аналізу документів і свідчень очевидців трагедії.

Зокрема, було встановлено, що 21 серпня вміст метану в повітрі всіх гірничих виробок і, зокрема, в аварійній лаві, був у допустимих межах. Це засвідчило обстеження шахти за участю заступника начальника інспекції Держгірпромнагляду з нагляду в Макіївському регіоні Анатолія Іваненка.

Небезпечне загазування відбулося 23 серпня після реверсування вентиляційного струменя. Як саме це сталося, з’ясовує урядова комісія, але вже зараз зрозуміло, що керівництво підприємства не виконало в повному обсязі вимоги нормативних документів, зазначили у Держгірпромнагляді.

Так, згідно з багаторічним досвідом, виконання заходів реверсування триває дві і більше робочих зміни (одна зміна - 6 годин). Натомість, на шахті ім. Кірова ці роботи проводили лише 4 години.

У відповідності до Інструкції, після реверсування всі ділянки мають бути ретельно обстежені, аби переконатися, що у гірничих виробках концентрація метану знаходиться у допустимих межах. Вживаються заходи з провітрювання проблемних, особливо тупикових ділянок. Лише після цього відповідальна особа має право дати дозвіл на спуск людей у шахту. Вочевидь, що цього не було зроблено, зауважили у Держгірпромнагляді.

Також у відомстві припустили, що джерелом загоряння повітряно-метанової суміші став пускач лебідки у тупиковій частині виробки. Комісія, яка 24 серпня обстежувала цю дільницю, зафіксувала, що кришка на ньому відкрита, а характер і напрям пошкоджень прямо вказує на те, що це місце стало епіцентром аварії.

На сьогодні Держгірпромнагляд заборонив на шахті ведення всіх робіт, окрім аварійно-рятувальних. Фахівцями Донецького гірничого округу проводиться ретельна перевірка стану промислової безпеки та охорони праці на шахтах ДП "Макіїввугулля". Зараз на всіх вугільних підприємствах перевіряється стан провітрювання та пило газового режиму.

Нагадаємо, 23 серпня на шахті імені Кірова у Макіївці стався викид вугілля та газу. Внаслідок цього 8 гірників загинули.

Всього під землею на цей момент працювали 355 гірників, на аварійній ділянці - 12. Протягом 23-25 серпня з травмами та отруєнням метановим і чадним газом до лікарень були госпіталізовані 19 шахтарів.

Читайте також:

На шахті в Донецькій області загинули 8 гірників

Вибух на шахті імені Кірова: нові подробиці

На Луганщині загорілася шахта з 200 гірниками

Роботи на шахті, на якій загинули гірники, велися незаконно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: