У ЗАГСах нові правила

Міністерство юстиції видало у новій редакції Правила реєстрації актів цивільного стану в Україні.

Про нові правила повідомили у прес-службі Мін’юсту.

За словами в.о. міністра юстиції Олександра Лавриновича, такі зміни пов’язані з необхідністю приведення положень Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні до норм Закону України "Про внесення змін до Сімейного та Цивільного кодексів України",.

Шлюб
Архів
Мін'юст дещо змінив процедуру реєстрації шлюбу
Крім того, враховано зміни в законодавстві, які стосуються діяльності органів реєстрації актів цивільного стану - щодо обов’язкового внесення до Державного реєстру актів цивільного стану громадян фактів народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені та смерті.

Так, зокрема, повідомив в.о. міністра юстиції, новими Правилами внесено редакційні зміни щодо інформування наречених під час прийняття заяви про реєстрацію шлюбу про можливість здійснення медичного обстеження та про видачу за їх бажанням направлення за зразком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я.

Знанчо спрощено порядок підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану.
На відміну від раніше існуючого порядку, який передбачав видачу довідок про сімейний стан державними відділами РАЦС за місцем її проживання, тепер для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі достатньо заяви, засвідчену нотаріально.

Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену дипломатичним представництвом чи консульською установою України.

підпис
Нові зміни покликані полегшити реєстраційні процедури
Крім того, за словам в.о. міністра юстиції, Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні враховано законодавчі зміни щодо визначення моменту припинення шлюбу у разі його розірвання державним органом РАЦС, а також щодо порядку скасування постанови органу РАЦС як підстави припинення шлюбу.

Нотаріально завіреними заявами батьків тепер регулюватиметься і процес реєстрації дитини при народженні при визначенні прізвища.

Лавринович повідомив, що нова редакція Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні набула чинності. З її тестом, а також з додатками до правил, які містять 50 зразків заяв, що подаються в процесі реєстрації актів цивільного стану громадян, можна ознайомитися, зокрема, на сайті Міністерства юстиції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: