У захопленні Arctic Sea підозрюють російські спецслужби

Arctic Sea міг перевозити ядерну зброю чи інші секретні вантажі. Також не виключають, що тут задіяна мафія.

У всьому світі продовжують обговорювати історію захоплення і звільнення суховантажу Arctic Sea з російським екіпажем.

Як повідомлялося напередодні, за фактом викрадання росіян СКП РФ порушило кримінальну справу і почало слідчі дії. Міністр оборони Анатолій Сердюков заявив про арешт 8 людей, підозрюваних в захопленні судна, - чотирьох естонців, двох латишів і двох росіян.

Міністр відмовився відповідати на питання про можливу причетність членів екіпажа до інциденту, пославшись на те, що розслідування тільки почалося. Сердюков озвучив офіційну версію про те, що захоплення було піратським.

В той же час російські і іноземні експерти, і ЗМІ будують різноманітні припущення про те, хто міг стояти за історією із захопленням судна. Головні версії: судно перевозило ядерне устаткування, радіаційні матеріали, наркотики або зброю для Ірану, і в тому, щоб вантаж не був перехоплений, була зацікавлена держава або мафіозні структури.

Як припускає британський таблоїд The Daily Mail до захоплення судна могли бути причетні російські секретні служби. За версією газети, можливо, спецслужби використовували суховантаж для контрабанди ядерного устаткування. Через побоювання розголосу цього факту і перехоплення устаткування західною розвідкою було проведене інсценування захоплення судна.

Захоплення навряд чи могла здійснити банда карних злочинців. У цій таємничій справі замішані державні інтереси.

У свою чергу, французька газета Le Monde коментує версії російських аналітиків про зведення мафіозних рахунків. Газеті здається дивовижним розпорядження президента Мєдвєдєва знайти Arctic Sea за всяку ціну.

Як повідомлялося раніше, на пошуки Arctic Sea були мобілізовані всі російські військові кораблі, що курсують в Атлантиці, а також атомні підводні човни.

На думку газети, цього не могло трапитися, якби йшлося про просто вантаж деревини вартістю 1,3 млн доларів, який нібито перевозив корабель.

У зв'язку з цим експерти нагадують, що за декілька тижнів до виходу в рейс Arctic Sea стояв на ремонті в Калінінграді. Саме там, на думку аналітиків, на судно могли перенести особливо цінний вантаж - наркотики або радіоактивні матеріали. Версія, що висувається, про перевезення зброї, призначеної Ірану, здається французькому виданню маловірогідною – дуже складним був би шлях доставки такого вантажу до місця призначення.

Версія про наркотики на борту Arctic Sea звучала ще під час пошуків зниклого судна.

На думку британського фахівця з морської безпеки Девіда Ослера, ймовірно, в історії із викраденням судна відбувся конфлікт інтересів декількох російських угрупувань. Як підкреслює Ослер, в історію з піратами на Заході ніхто не вірить.

Нагадаємо, що Arctic Sea (у минулому "Охотское") з вантажем пиломатеріалів вийшов 22 липня з фінського порту Якобстад курсом на Алжир. У порт Беджайя Arctic Sea повинен був прибути 4 серпня. Зв'язок з судном урвався 28 липня, після чого з'явилася інформація, що воно піддалося озброєному нападу.

Міністр Сердюков розповів напередодні, судно без єдиного пострілу звільнили моряки протичовнового корабля "Ладный". Суховантаж був знайдений в 1:00 ночі в 300 милях від Островів Зеленого мису.

За даними міністра, в результаті слідчих дій було встановлено, що 24 липня в 23:00 до Arctic Sea в шведських територіальних водах підійшов швидкісний надувний човен, в якому знаходилися 4 громадяни Естонії, 2 громадяни Латвії і 2 громадяни Росії.

Підозрювані, пославшись на несправність свого човна, піднялися на борт судна і, загрожуючи зброєю, зажадали від екіпажа виконувати всі їх розпорядження. Після цього судно почало рух у бік Африки по вказаному загарбниками маршруту, відключивши навігаційне устаткування.

Родичі членів екіпажа Arctic Sea дотепер не можуть зв'язатися з ними і просять організувати хоча б односторонній канал зв'язку.

Як повідомив представник Північної регіональної організації профспілки моряків, рідні хочуть, щоб, наприклад, когось з екіпажа показали по одному з російських телеканалів, щоб переконатися, що вони живі і здорові, щоб вони сказали, що з ними все гаразд.

Представник компанії Solchart Arkhangelsk Ltd, технічний оператор Arctic Sea, повідомив, що у них також немає зв'язку з екіпажем, а також відсутня яка-небудь інформація про стан судна.

Читайте також:

Встановлене точне місцезнаходження захопленого піратами Arctic Sea

Викуп за Arctic Sea оцінили в півтора мільйона доларів

Суховантаж Arctic Sea знайшла берегова охорона Кабо-Верде

Суховантаж "Arctic Sea" був захоплений піратами в європейських водах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: