Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Запоріжжі до ПЦУ приєдналися колишні парафіяни з єпархії священика, який відмовився відспівувати дитину

Вони вийшли з-під юрисдикції Московського патріархату півроку тому.

У Запоріжжі до Православної церкви України приєдналася громада, яка вийшла з Московського патріархату, протестуючи проти дій скандального митрополита Запорізького та Мелітопольського Луки.

Про приєднання до Помісної церкви повідомили парафіяни храму на честь Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, посилаючись на свого настоятеля о. Ігоря Савву.

"У Запорiжжi з'явилася перша парафiя ПЦУ. "Тепер ми – офiцiйно в ПЦУ", – щойно повiдомив о. Iгор Савва, який повертається з Києва до Запорiжжя та розповiсть деталi особисто", - написала у Facebook парафіянка Олена Гулая.

За її словами, Ігор Савва везе до Запоріжжя антимiнс (церковний атрибут, без якого не можна правити служби), відповідний наказ та благословiння вiд митрополита Олександра (Драбинко).

У Запорiжжi з'явилася перша парафiя ПЦУ (у 2018 р. громада вийшла з УПЦ МП) #Автокефалiя #ПЦУ #Запорiжжя У цi святковi...

Опубліковано Еленою Гулою Пʼятниця, 18 січня 2019 р.

"Сьогодні наша християнська громада при храмі на честь свв. мчч. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії стали повноправними вірянами ПЦУ",  – написав інший парафіянин Олександр Цегельник.

Він зазначив, що більше, ніж півроку тому, частина парафіян Московського патріархату у Запоріжжі вийшли з-під юрисдикції цієї церкви. Усі ці місяці громада існувала у невизначеному стані, але її підтримували представники різних конфесій - колишня УПЦ КП, греко-  та римо-католики і навіть протестанти.

Хочу поділитися радістю. Сьогодні наша християнська громада при храмі на честь свв. мчч. Віри, Надії, Любові та матері...

Опубліковано Олександром Цегельником Пʼятниця, 18 січня 2019 р.

Олена Гулая написала, що причиною виходу громади з Московського патріархату були дії митрополита Луки. На початку 2018 року він відмовився відспівувати померлу дитину, яка була хрещена у Київському патріархаті.

Лука відзначився і іншими скандальними вчинками та заявами. Зокрема, напередодні він порівняв українську владу з Гітлером за "спробу притягнути Бога за бороду".

ВідеоУ Запоріжжі священик Московського патріархату відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика

Піп заявив, що дитину хрестили в церкві Київського патріархату, тож проводити обряд він не може. Рідні не могли навіть уявити, що церква відмовить їм прямо перед похованням. З осудом позиції УПЦ МП вже виступили представники інших християнських церков. Тим часом у єпархії позицію свого священнослужителя підтримують.

У Запоріжжі священик Московського патріархату відмовився відспівувати трагічно загиблого хлопчика

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції