У Запоріжжі до приїзду Ющенка заклеїли всі вивіски російською

Під час останнього візиту Ющенку не сподобалася реклама недержавною мовою. Президент влаштував місцевим чиновникам рознос.

10 жовтня президент Віктор Ющенко в Запоріжжі і області відвідав заходи, присвячені 70-річчю утворення Запорізької області і Дню міста Запоріжжя.

Цікаво, що за день до приїзду голови держави в місті почали знімати (що можна було зняти – в т.ч. банери і розтяжки), заклеювати папером або завішувати шматками тканини всі вивіски і зовнішню рекламу російською мовою уздовж наміченого маршруту слідування президентського кортежу.

У своїй промові з нагоди свята Ющенко особливий упор зробив на національну українську ідею. Зокрема президент нагадав, що "саме тут виникла Запорізька Січ – передвісник української держави, тут формувався наш національний характер, створювалася історія і культура. Хортиця донині просочена могутньою козацькою енергетикою. Вона є оберегом України, символом волі, доблесті і непохитності нашого духу".

Запорізький край, підкреслив президент, дав країні безліч яскравих, видатних особистостей – борців за українську національну ідею. Тут Ющенко в числі інших згадав начальника штабу Корпусу Січових стрільців Армії УНР Марка Безручка і отамана Нестора Махна.

Разом з тим, до судорожних "мовних чищень" дисонанс російськомовної реклами і президентського відчуття козацького духу, що вирує містом, можливо, і не має відношення. Так, за даними "Комсомольської правди в Україні", вся річ у тому, що під час останнього візиту Віктору Андрійовичеві не сподобалася реклама недержавною мовою, яку він побачив з вікна своєї машини, і президент влаштував місцевим чиновникам рознос.

Читайте також:

Ющенко хоче, щоб книги друкували українською

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: