Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Запоріжжі малюка "скосила" невідома хвороба

У Запоріжжі малюка "скосила" невідома хвороба

Медики не можуть нічого пояснити, а батьки "грішать" на вакцинацію.

У Запоріжжі 7-річного хлопчика ледве врятували від загадкової хвороби. Маленького Максимка шпиталізували до реанімації з ураженнями серця, нирок та легенів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Скаржитися на самопочуття малюк почав у школі – при тому, що серед однокласників вирізнявся залізним здоров'ям. Спершу в нього болів живіт, потім голова, піднялася температура. Ввечері батьки викликали додому швидку, яка й госпіталізувала дитину. "Початок захворювання виражений болем у животі, ураженням нирок, нирковим синдромом. Якась пневмонія, дуже цікава, котра сама по собі регресує, тобто вона відходить", - розповіла фахівець-кардіолог дитячої лікарні Ганна Мережко.

Відео У Запоріжжі 7-річного хлопчика ледь врятували від загадкової хвороби

У реанімації Максимка виходжували чотири дні. Скільки він іще буде в лікарні – невідомо. Оскільки раніше син не хворів навіть на застуду, мати грішить винятково на вакцину – два тижні перед тим дитині зробили планове щеплення від дифтерії, правця та коклюшу. "Дуже прикро – взяли покалічили дитину цим щепленням", - переживає мама Яна Букач.

Медики в ускладнення після вакцинації не вірять, бо минуло, мовляв, забагато часу. Натомість кажуть, що патологія захворювання схожа на системний васкуліт – важке ураження судин. Однак жодні аналізи це не підтверджують. Діагноз досі не встановлено. Ситуацію тепер вивчає департамент охорони здоров'я. Там кажуть, що раніше на різке погіршення самопочуття у малюків після такого ж щеплення скаржились батьки у Мелітополі, але зв'язку із вакцинацією тоді не підтвердили. "Ускладнень по Запорізькій області в період проведення вакцинації не було зареєстровано", - пояснила керівник відділу департаменту охорони здоров'я ОДА Марина Ситникова.

Цього місяця у Сумах після щеплення 2-річну дитину ледь довезли до лікарні, бо через важку реакцію на вакцину дівчинка почала задихатися. І це не єдиний випадок ускладнень: у соцмережами ширяться світлини з незрозумілими висипами на тілі, що з'являються після щеплень, а батьки нарікають на якість вакцини індійського виробництва, яка віднедавна надійшла в поліклініки.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка,  частина 2,

Залиште свій коментар

Вибір редакції