Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Запоріжжі не вщухає скандал через фотосесію у дитсадку. Німецькі педагоги шоковані безпечністю колег

Адвокат фотографа заперечує звинуваченні і говорить про помилку.

В одному з дитсадків Запоріжжя фотографували дітей у трусиках.  

"Мені не подобається, що моя дочка на цих фотографіях оголена. Вона сидить в позі, яка в загальному не для її віку. Фотограф для цих фотографій показав, як поставити руки, показував, поправляв на моїй дитині волосся, руки, губи", - стверджує з обуренням мати дитини Алла Кліщ.

Фотосесія відбулася ще торік у вересні. Алла дізналася про знімання від дитини випадково, коли мала розповіла про якогось дядю Сашу в зеленій футболці, який фотографував їх у спальні. Жінка перелякалась і обдзвонила інших батьків, здійняла галас у садку, після чого забрала світлини у фотографа. "Мене бентежать ці фотографії. Мене бентежить, що, довіряючи свою дитину дитячому закладу, педагоги не бачать нічого в цьому. Найстрашніше те, що вони порушують кілька норм закону. Вони цього не бачать", - зазначила Кліщ.

Фотозйомка відбулася, попри чинну заборону батьків – не фільмувати дітей без їхнього дозволу. Наприкінці січня правоохоронці відповіли: "За наслідками проведених перевірок факти порушень вимог чинного законодавства не знайшли свого об’єктивного підтвердження".

У садку зазначили, що фотозйомка робилась для фотоальбому. "Батьки кажуть: покажіть, будь ласка, випускний альбом, де є такі фотографії. Просто покажіть, що ви так фотографуєте і ми зрозуміємо, що це ваш авторський стиль. Ну, на жаль, нам нічого показано не було", - розповіла мати дитини.

Натомість діти не тільки розказали, а й показали, як тривала фотозйомка: "Дитина моя говорила, що їй казали і як. Він просив її, як підняти руки, поправляв волосся. Моя дитина ніяковіла. Вона мені сказала: мамо, я соромилася. Мені не подобалося".

І тут дуже небезпечно, кажуть психологи. "Почуття сорому - токсичне. З ним нічого не можна зробити. Діти відчувають, коли з ними чесні і коли від них щось приховують. Тому для дитини набагато корисніше буде, якщо батько з ним поговорить і пояснить причину його занепокоєння", - вважає Юлія Железнякова, кандидат психологічних наук, доцент.

Під час фотосесії завідувачка була у відпустці, а керувала тут її заступниця. Світлин вона нібито не бачила, але фотографа добре знає. "Ну, не поставили до відома батьків цієї групи. Але так як на зміні була вихователь не їхньої групи - вона про це не знала, що батьки не дуже хочуть, щоб їхніх дітей фотографували. Тому вона пустила фотографа", - зазначила завідувачка дитсадка Ольга Сироватка.

За її словами, у фотографа була санітарна книжка і дозвіл на роботу. "Фотограф Олександр багато років у нас уже знімає. З ним була усна домовленість про те, щоб зробити фотографії на випускний батькам «Один день з життя дитячого саду». Ми, як працівники дитячого саду, дітей в трусах не сприймаємо. Просто це діти. У нас жодні думки не з'являються в голові", - заявила педагог.

Ця історія могла трапитись будь-де. Довірливість вихователів і несерйозність сприйняття ситуації могли привести до трагічних наслідків. Гарантією від злих намірів не може бути ні фах, ані тривале спілкування. Наприклад, упійманий у Запоріжжі педофіл виявився священиком із Росії, а авторитетний медик американської збірної був серійним ґвалтівником. "Адміністрація не повинна такого допускати - вони повинні бути в курсі, що твориться в дитячому саду. Вони відповідають за наших дітей. Навіть незважаючи на те, що вони його там знають, як вони кажуть. Яка різниця? Ну, Чикатила теж хтось знав", - вважає фотокореспондент Дмитро Смольєнко.

У німецькому садочку український випадок жахає. "Ви мені про це розповідаєте і мені одразу хочеться прямо буквально чесатися, тому що це, звичайно, практично неможливо", - додала керівник дитсадку в Берліні Юліана Кун.

Щоб зафільмувати хоч одного малюка, знімальній групі мала б отримати дозвіл батьків. "Звичайно, іноді можна зняти якісь епізоди і в спальні, де дітлахи в піжамі, маїчках читають книжечку. Але не в оголеному вигляді і не в якихось там позиціях. Звичайно, найважливіше, щоб контролював педагог, який супроводжує процес зйомки", - додала Кун.

Батьки, оформлюючи дитину в садок, підписують не тільки договір, а й заповнюють спеціальну форму, у якій детально розписано хто, як, де і коли може фотографувати їхню дитину. У будь-який час дорослі можуть заборонити знімання.

У німецьких садках є спеціальний фотоапарат і знімати дітей за правилами можуть тільки на нього. "Вихователі на свої якісь носії не мають права фотографувати діточок. По-перше, ми фотографа спочатку інформуємо, що можна і що не можна. Як можна сфотографувати, як не можна. Ми абсолютно проти того, щоб фотографували навіть трошки оголених дітей", - запевнила керівник берлінського дитсадку.

Якщо умови порушить або садок, або фотограф, за німецькими законами, загрожує великий штраф або ґрати.

Адвокат запорізького фотографа захищає клієнта і твердить: відсутність дозволу батьків на фотозйомку - вина адміністрації садка, а фотограф помилився. "Ну, можливо, з його боку є якась недбалість у зв'язку з виконанням своїх професійних обов'язків. Щодо звинувачення в педофілії, а також створенні порнодитячого контенту, я вважаю, що все висмоктано з пальця, тому що нічого такого не було", - заявив адвокат фотографа Сергій Барбашин.

У поліції зараз ситуацію не коментують – тут сухо і стандартно відповідають: йде перевірка. Але скандал набирає обертів. 

Ірина Куріло, Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар

Вибір редакції