У Запоріжжі помер конструктор авіадвигунів Муравченко

Лікарі констатували смерть Федіра Муравченка 8 лютого о 18:30, ймовірно - від хронічної хвороби легенів.

У Запоріжжі на 81-му році життя помер генеральний конструктор і керівник ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" Федір Муравченко, герой України, доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України. Лікарі Центру екстремальної медицини 5-ої міської лікарні констатували смерть 8 лютого о 18:30, ймовірно - від хронічної хвороби легенів. Як повідомили джерела на підприємстві, здоров'я їх керівника різко погіршало за останні півроку.

Муравченку належить низка розробок із використання авіаційних газотурбінних двигунів у "наземній" промисловості. Він керував розробкою першого в СРСР турбореактивного двигуна Д-36, встановленого потім на літаку Як-42. Під його керівництвом було створено вертолітний газотурбінний двигун Д-136, що використовувався на великовантажному вертольоті Мі-26, за розробку якого конструктор отримав Державну премію СРСР.

ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О.Г.Івченка" - державне підприємство, яке входить до складу Міністерства промислової політики України. До сфери його діяльності входять проектування, виготовлення, сертифікація, ремонт, випробування, доведення і постановка на серійне виробництво газотурбінних двигунів авіаційного і промислового застосування.

Читайте також:

Помер знаменитий льотчик Попков - прототип Маестро з фільму "В бой идут одни старики"

Помер останній носій однієї з найдавніших мов людства

Помер Джером Селінджер - автор роману "Над прірвою в житі"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: