Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Запоріжжі створили "робота-поліцейського", який може патрулювати вулиці

У Запоріжжі створили "робота-поліцейського", який може патрулювати вулиці

Розробники сподіваються, що поліція та рятувальники замовлять їхній винахід.

Роботи на варті правопорядку - електронного патрульного створили у Запоріжжі. Конструктори сподіваються зацікавити розробкою поліцейських. І уже демонструють що вміє цей робот-коп, йдеться у ТСН.12:00.

Грайливі антенки, кругова камера та ще кілька по обидва боки, немов очі. Та посмішка на широкому екрані – справжній патрульний робот повинен посміхатись, переконують запорізькі айтівці. Але, попри дружній вигляд, такий помічник має дуже серйозний арсенал для приборкування будь-якого хулігана.

"Це сіткомет, це дистанційний електрошокер, це сльозогінний газ", - розповідає про арсенал робота генеральний директор компанії "Інфоком" Едуард Троценко.

Перед тим, як встановлювати засоби приборкання злочинців, розробники тестують робота. Гусениці дозволяють йому долати  майже будь-яку перешкоду, камери можуть розпізнавати обличчя у натовпі, а платформу так просто не завалить навіть кремезний чоловік. 

Ідея створити залізного патрульного прийшла до запоріжців після спалаху COVID-19. За допомогою такого робота можна стежити за порядком, не виходячи з-за монітора. Система зв’язку дозволяє керувати роботом на відстані до кілометра, ставити питання через гучномовець, а також дистанційно виявляти осіб, що перебувають у розшуку і навіть дистанційно перевіряти температуру.

Як працює система наведення, можна  побачити на військових розробках запоріжців – кулеметних платформах, які вже зараз тестуються на полігонах. Якщо робот захопив ціль, її він вже не втратить.

В принципі, аби керувати таким пристроєм, жодних особливих навичок не треба. Ціна такого робота – до 20 тисяч доларів, але електронні помічники справді можуть себе виправдати, коли йдеться про охорону порядку в умовах пандемії чи під час затримання особливо небезпечного злочинця, кажуть конструктори. Зараз  тривають перемовини із потенційними замовниками. Серед тих, хто попередньо вже зацікавився розробкою, поліція та українські рятувальники.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції