Влада Запоріжжя вирішила заборонити акцію на підтримку української мови

Акцію, яка має відбутися 18 жовтня біля Запорізької облдержадміністрації, заборонило управління з питань внутрішньої політики міськради Запоріжжя.

Запорізька міськрада намагаєтся заборонити проведення акції протесту проти законопроекту про мови, що передбачає введення в Україні двомовності та розшщирення сфер вживання російської мови.

Акцію на підтримку української мови, яка має відбутися 18 жовтня о 13:00 біля Запорізької облдержадміністрації, заборонило управління з питань внутрішньої політики міськради.

Організаторам повідомили, що згідно з рішенням виконкому міськради від 23.04.2009 року вважається "недоцільним проведення будь-яких громадсько-політичних заходів в робочий час з 8.00 до 18.00 біля будинків Запорізької облради і облдержадміністрації".

У довідці, виданій організаторам, міськрада рекомендує проводити такі акції на "площі біля цирку".

В управлінні також зазначають, що заявка мала бути подана за 10 днів до проведення акції, посилаючись на указ президії Верховної ради УРСР.

Міськрада погрожує притягнути до кримінально-адміністративної відповідальності її учасників.

Водночас організатори акції зазначають, що Конституція гарантує право громадян проводити мирні зібрання і не запитувати про це дозволу в органів влади, а лише сповіщати їх, що й було зроблено.

Організатори також нагадують, що обмеження на проведення акцій за Конституцією може встановлюватися лише судом і лише "в інтересах національної безпеки та громадського порядку".

Організатори акції заявили, що вона обов'язково відбудеться, оскільки безпідставна й позасудова її заборона є відверто протиправною.

Якщо ж представники влади намагатимуться перешкоджати зібранню, ініціатори протестів вимагатимуть притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Санкція за цією статтею передбачає до п'яти років позбавлення волі для службових осіб або осіб, які вчинили насильство для перешкоджання мирному зібранню.

Всеукраїнська акція протесту "Займіться ділом, а не мовою!" відбудеться 18 жовтня 2010 року о 10:30 біля Комітетів Верховної ради, а о 13:00 - біля обласних державних адміністрацій по всій Україні.

Її учасники вимагатимуть зняти з реєстрації законопроект "Про мови в Україні".

Читайте також:

На Софіївській площі в Києві мітингують на підтримку української мови

Київська міліція не дозволила опозиції захищати українську мову

ПР ініціює створення російсько-українських шкіл

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: