Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Запоріжжі залікували до смерті вагітну жінку з пневмонією

Медики звичайної лікарні не зуміли поставити діагноз і вчасно надати допомогу.

У Запоріжжі медики звичайної лікарні три дні збивали температуру породіллі замість того, щоби відвезти її в пологовий будинок.  Попри тяжкий стан, уся допомога лікарів обмежилася жарознижувальними препаратами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Для 26-річної Катерини дитина мала стати третьою, вона була на шостому місяці вагітності. За перших ознак нездужання жінка звернулася до лікарні, в котрій працювала медсестрою. Рідні кажуть, що її негайно шпиталізували, а потім три дні збивали температуру парацетамолом. "Востаннє я з нею зідзвонювався о пів на першу ночі. Вона каже: в мене температура 40, не збивається. Ось зараз крапельниця – до 39, все. Менше вже не збивалася", - розповів чоловік Максим Глоба.

ВідеоУ Запоріжжі медики залікували до смерті породіллю

Його обурює те, що ні рентгену, ані серйозної терапії лікарі так і не призначили. Діагноз "пневмонія" встановили лише в реанімації, куди на четвертий день доправили Карину вже в критичному стані, коли в неї почали відмовляти всі внутрішні органи. "Людина просто згоріла від температури. Від легенів не лишилося нічого за цей час", - каже чоловік. Колеги Карини, які працюють в іншому відділенні лікарні, не розуміють, чим керувалися лікарі. "Крім парацетамолу, їй нічого ефективного не давали. Це не лікування. Це просто зняття симптому", - дивується медсестра Діана Селіна. "Мені здається, пропустили, що вагітній жінці неможна тут лежати. Треба було одразу до пологового", - каже медсестра Олена Чернецька.

У пологове відділення породіллю доправили вже реаніматологи – тамтешні лікарі лише констатували загибель плоду. Відчайдушні намагання врятувати хоча б жінку виявилися безрезультатними. "Протягом 50 хвилин пацієнтки не стало – з того моменту, як її привезли до нас", - каже головний лікар обласного перинатального центру Олександр Кирилюк. У стінах його закладу торік успішно народили 60 жінок, яких доправили з пневмонією. Але їх усіх шпиталізували вчасно, твердять гінекологи. У 7-й міській лікарні ж, де проґавили тяжкий стан хворої, спілкуватися на цю тему відмовляються. Тепер в обставинах справи розбирається спеціальна комісія. Фахівці чекають результатів експертизи, але навіть без них переконані, що медзаклад не мав права шпиталізувати і лікувати вагітну. "Вагітна жінка з підозрою на пневмонію – вона мала перебувати в обласному перинатальному центрі, згідно нормативної бази", - каже головний гінеколог області Михайло Єсаянц.

Кореспондент ТСН Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції