Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Запоріжжі закривають госпітальне відділення обласної лікарні, де лікували ветеранів війни на Сході

Місцева влада каже, що на це немає грошей.

У Запоріжжі закривають єдине госпітальне відділення в обласній лікарні. Відділення створено ще для воїнів-афганців. Його, коли почалася війна на Сході, відремонтували волонтери за свої кошти. Тепер на утримання відділення немає грошей. Бійці кажуть, що майже всіх пацієнтів уже виписали. Багатьох – перервавши призначений курс лікування, йдеться у новинах "Спецкор" на 2+2.

Воювати після повернення з війни – тільки цього разу вже з чиновниками. Ветерани АТО чекають під облдержадміністрацією. Днями посадовці погодили закриття відділення для ветеранів.

"Палаті нормальні, телевізори в усіх палатах, холодильники – все чудесно!" - кажуть ветерани.

Госпітальне відділення у обласній лікарні - на початку бойових дій на  Донбасі афганці разом з бійцями АТО провели тут масштабну реконструкцію. Усе власними силами, без жодної копійки із бюджету.     

"Ми розламали повністю всі стіни, зробили капітальний ремонт, зробили санвузли в кожній палаті , зробили душ, зробили ремонт, замінили проводку", - каже голова ради ветеранів війни в Афганістані Віктор Головченко.

"Приміщення, яке створювалося волонтерами. Наповнення, яке забезпечували волонтери – вони шукали кошти, вони купляли обладнання, вони купляли навіть тумбочки і ліжка, щоб було зрозуміло", - додає голова Запорізької організації ветеранів АТО Михайло Пирог.

Черга в це відділення розтягувалась на півроку. Але тут ветерани могли отримати повне лікування. Від терапевта до психолога.

Від Ігоря після повернення з війни пішла дружина. "Звідти" хлопці повертаються часто зовсім іншими. Лікуватись у районних лікарнях, де медики часто навіть не знають, що таке "контузія", вони не можуть, переконані  бійці.

"Неспокійні сни, тривога. Вони знають як заспокоїти нас, це професіонали. І закриваючи такі установи ви піддаєте себе спілкуванню з нами, які не лікувалися, з посттравматичним синдромом", - каже ветеран АТО Ігор Турупенко.

Відділення було ліквідоване наказом головного лікаря, хоча у документі цей процес називають "реорганізацією". У самій лікарні від коментарів утримуються. На поверсі, де розташоване відділення, порожньо. Пацієнтів виписали буквально за добу.

В облдержадміністрації ветеранів не підтримали. Відділення для них не буде, повідомили чиновники. У області немає грошей.

"Є більш стратегічні питання в медицині. І я прошу вас це побачити. Тому що без госпітального відділення медицина в Запорізькій області не зупиниться. А без станції переливання крові - зупиниться. А без судмедекспертізи, з 1 квітня фінансування на яку нуль – зупиниться", - переконує заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров.

Наразі бійцям запропонували інше приміщення – будівлю колишнього шкірвендиспансера, на ремонт якого коштів також немає.  Ветеранське питання розгляне найближча сесія обласної ради.

Кореспондент Яків Носков

Залиште свій коментар

Вибір редакції