У застосунку “Дія” буде можливість надати згоду на посмертне донорство

У застосунку “Дія” буде можливість надати згоду на посмертне донорство

Фото: ТСН.ua

Ця інформація стане доступною для медиків, якщо у людини констатують смерть мозку.

Новим розширенням функціональності мобільного застосунку “Дія” стане можливість надання згоди на посмертне донорство. Над таким проєктом працюють у Міністерстві охорони здоров’я спільно з Міністерством цифрової трансформації.

Про це у четвер, 26 серпня, повідомив в інтерв’ю агентству “Укрінформ” міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ анонсував появу в “Дії” спеціального розділу, в якому кожен українець, за  бажанням, зможе залишити заяву про згоду на посмертне донорство. Але коли саме з’явиться така можливість міністр не уточнив. 

“Кожен, хто ухвалить рішення про найвищий прояв жертовності, зможе за свого життя залишити заяву про згоду стати донором після смерті. Це складна робота, адже інформацію про таку заяву ніхто не повинен бачити, поки людина жива. Навіть лікарі”, - зауважив Віктор Ляшко.

За його словами, інформація про таку заяву стане доступною лише в тому випадку, якщо у такої людини медики констатують смерть мозку, після чого трансплант-координатор сформує картку потенційного донора в ЄДІСТ (Єдина державна інформаційна система трансплантації). 

Віктор Ляшко пообіцяв, що, коли підготовка цього нововведення завершиться, МОЗ розпочне інформаційну кампанію щодо популяризації донорства органів. 

Нагадаємо, перший в Україні центр трансплантології відкрився у Львові. Працюватиме він у лікарні швидкої допомоги. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація