Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У затриманого чиновника часів Клименка вдома не знайшли ані копійки, тільки бюст Януковича - Луценко

Генпрокурор розповів подробиці арешту колишніх посадовців.

В рамках розслідування злочинних схем угрупування президента-втікача Віктора Януковича, які розкрадали державний бюджет в особливо крупних розмірах, група військових прокурорів розробляє дві основні лінії: справи Курченка та справа Клименка. Про це повідомив на брифінгу у Києві генпрокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент ТСН.

У справі Курченка, каже генпрокурор, вже були гучні арешти протягом минулих місяців – були затримані керівники НБУ, бізнес-партнери олігарха тощо. У справі Клименка затримання почалися від учорашнього дня.

"Протягом цих всіх місяців військові прокурори, експерти різних установ проводили дослідження схем виведення коштів з під оподаткування або незаконного нарахування ПДВ, які організувала організована група Клименка та інших осіб. Вчора були затримані заступник керівника податкової інспекції часів Захарченка та Клименка. Це був перший заступник Податкової адміністрації, яка потім почала називатись Міністерством доходів і зборів - пан Головач", - розповів Луценко.

Відео Юрій Луценко повідомив про арешт Андрія Головача та ще чотирьох податківців часів Януковича

Головача затримали 9 серпня вранці і в цей день йому обрали запобіжний захід – арешт з можливою заставою у 200 мільйонів. Всі ці гроші, за даними слідства, пішли на вертолітний майданчик Януковича.

"Саме на таку суму за особистим підписом Головача були підписані документи про незаконне нарахування ПДВ одній з фіктивних структур. І саме на таку суму приблизно ми арештовуємо зараз його різного виду рухоме і нерухоме майно", - повідомив Луценко.

Генпрокурор зазначив, що під час обшуку в будинку Головача з цінностей знайшли лише бюст Януковича, але не знають, з якого матеріалу його зроблено.

"Цікаво, що при обшуках у пана Головача - великого полковника - дома не було знайдено жодної копійки грошей, крім кишенькових, жодних цінностей - лише бюст Віктора Федоровича сиротливо пркирашав його помешкання", - каже генпрокурор.

Луценко також розповів, що затримали у цій справі низку дрібніших чиновників - громадяни Стадніков, Леончук, Лахтадир, Датюк, Дворніков, Мальцева працювали керівниками податкових адміністрацій міста або районів міста Києва. Спільними зусиллями вони вчинили розтрат на 3 мільярди гривень. Прокуратура сподівається на те, що ці особи співпрацюватимуть зі слідством і таким чином пом'якшать собі покарання. А от щодо Головача та інших крупних корупціонерів вимагатимуть арешту та найбільших передбачених законом покарань. На всіх, незалежно від рівня чиновника, чекатиме конфіскація.

"Хочу відразу сказати, що це лише перша публічна акція групи прокурорів у справі Клименка. наступна акція відбудеться десь в наступному місяці - в вересні. У зв'язку з тим, що зараз величезний пласт роботи. Треба попрацювати", - резюмував Луценко.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції