Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Збаражі на подвір’ї монастиря знайшли схованку з довоєнними грішми

Монети передали до музейних фондів.

Шість кілограмів польських монет випадково відкопали в Збаражі на Тернопільщині, коли екскаватором розривали яму на подвір'ї монастиря отців бернардинів. Скарб віддали в місцевий історико-архітектурний заповідник, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тисячі польських монет у скляній посудині — шість кілограмів скарбу в центрі Збаража. За версією науковців, найімовірніше під землею були сховані пожертви містян, які відвідували римо-католицький костел на початку минулого століття. Земельні роботи проводили позаду костелу. "Наші співробітники почали рити яму велику для того, щоб загасити вапно, щоб використовувати його в будівництві", - каже заступник керівника Національного заповідника “Замки Тернопілля” Вадим Гарбузенко.

Відео6 кілограмів польських монет випадково відкопали на Тернопільщині

Коли екскаватором розривали яму на подвір'ї монастиря отців бернардинів, почули характерний звук монет, що розсипаються. Роботи зупинили, скарб до копійки визбирали і віддали в місцевий історико-архітектурний заповідник. Чиї гроші знайшли в центрі міста поруч костелу - дізнавалася ТСН.    

6 кілограмів польських монет випадково відкопали на Тернопільщині

Далі все було, як у кіно: ківш екскаватора на глибині метра розбив щось і всі чують специфічний звук — сипляться монети. Працівники зателефонували начальству, на місце викликали поліцію. Знайдені гроші зібрали та передали у фонд Національного заповідника “Замки Тернопілля”. Там їх тепер миють, чистять та рахують. Науковий співробітник Оксана Пришляк каже, що лік іде на тисячі, а монети датуються 1923-1937 роками. Третина копійок у поганому стані, бо, припускають науковці, скляна посудина не була герметично закрита, тому метал окислився.

У скарбові було лише чотири злотих, а решта гроші номіналом від 1 до 20. Монети виготовлені з бронзи, нікелю та міді, всі вони викарбувані в довоєнний період минулого століття. "Цінність їх така , що в цей період можна було за десять злотих купити корову", - пояснює науковий співробітник заповідника Зоряна Мазуранчик. Коли все перетруть, перерахують та облікують, то виставлять напоказ. Хоча польські монети в їхніх експозиціях уже є, така велика їх кількість потрапила до історико-архітектурного заповідника вперше.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції