Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Збаражі на подвір’ї монастиря знайшли схованку з довоєнними грішми

Монети передали до музейних фондів.

Шість кілограмів польських монет випадково відкопали в Збаражі на Тернопільщині, коли екскаватором розривали яму на подвір'ї монастиря отців бернардинів. Скарб віддали в місцевий історико-архітектурний заповідник, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тисячі польських монет у скляній посудині — шість кілограмів скарбу в центрі Збаража. За версією науковців, найімовірніше під землею були сховані пожертви містян, які відвідували римо-католицький костел на початку минулого століття. Земельні роботи проводили позаду костелу. "Наші співробітники почали рити яму велику для того, щоб загасити вапно, щоб використовувати його в будівництві", - каже заступник керівника Національного заповідника “Замки Тернопілля” Вадим Гарбузенко.

Відео 6 кілограмів польських монет випадково відкопали на Тернопільщині

Коли екскаватором розривали яму на подвір'ї монастиря отців бернардинів, почули характерний звук монет, що розсипаються. Роботи зупинили, скарб до копійки визбирали і віддали в місцевий історико-архітектурний заповідник. Чиї гроші знайшли в центрі міста поруч костелу - дізнавалася ТСН.    

6 кілограмів польських монет випадково відкопали на Тернопільщині

Далі все було, як у кіно: ківш екскаватора на глибині метра розбив щось і всі чують специфічний звук — сипляться монети. Працівники зателефонували начальству, на місце викликали поліцію. Знайдені гроші зібрали та передали у фонд Національного заповідника “Замки Тернопілля”. Там їх тепер миють, чистять та рахують. Науковий співробітник Оксана Пришляк каже, що лік іде на тисячі, а монети датуються 1923-1937 роками. Третина копійок у поганому стані, бо, припускають науковці, скляна посудина не була герметично закрита, тому метал окислився.

У скарбові було лише чотири злотих, а решта гроші номіналом від 1 до 20. Монети виготовлені з бронзи, нікелю та міді, всі вони викарбувані в довоєнний період минулого століття. "Цінність їх така , що в цей період можна було за десять злотих купити корову", - пояснює науковий співробітник заповідника Зоряна Мазуранчик. Коли все перетруть, перерахують та облікують, то виставлять напоказ. Хоча польські монети в їхніх експозиціях уже є, така велика їх кількість потрапила до історико-архітектурного заповідника вперше.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції