У Збройних силах готуються перейти на нову структуру й розділити обов'язки керівних посад

Дата публікації
Перегляди
9033
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Збройних силах готуються перейти на нову структуру й розділити обов'язки керівних посад

Фото: Associated Press

ЗСУ трансформують відповідно до стандартів НАТО.

На Збройні сили України чекає масштабна трансформація, яка покликана її структуру максимально наблизити до стандартів НАТО, куди Україна планує вступити. До кінця 2020 року мають завершити цей процес реформування. Зокрема, серйозні зміни очікуються щодо військового управління.

Про це "АрміяInform" розповів перший заступник начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-полковник Ігор Колесник.

"Перехід військового управління на J-структуру – це лише один із важливих елементів масштабних змін, які сьогодні реалізують Збройні сили  України. Суттю цих заходів є досягнення чіткого розмежування повноважень між усіма органами військового управління у системі застосування Збройних сил України. І в першу чергу ця трансформація торкнеться поділу функцій між Міністерством оборони України та Генеральним штабом ЗСУ. Адже за принципами країн НАТО оборонне відомство як орган центральної влади має здійснювати демократичний цивільний контроль над Збройними силами, ресурсне забезпечення армії, а також визначати оборонну політику, а Генеральний штаб — реалізовувати її. У свою чергу і в Збройних силах відбудеться розмежування повноважень. Зокрема, між органами військового управління, які здійснюють генерування (це новий термін, що впроваджується у життя, та включає: розвиток, підготовку, комплектування, забезпечення ЗС України) та застосування військ (сил). Щоб було зрозуміло, додам: завдання, які пов’язані з генеруванням, будуть покладені на Генеральний штаб як головний орган військового управління та командування видів. А застосування Збройних сил стане функцією командування Об’єднаних сил спільно з органами військового управління оперативного рівня, зокрема оперативних та повітряних командувань, командування морської піхоти та десантно-штурмових військ, а також морського командування", - сказав Колесник.

Також відбудеться розмежування посад начальника Генштабу та головнокомандувача ЗСУ "з одночасним  переходом Генерального штабу, штабів видів та штабів оперативного рівня Збройних сил на J-структуру. Це дасть можливість покращити систему управління, адже буде чітко регламентовано: хто відповідає за підготовку, а хто за застосування Збройних сил. Для виконання цього завдання наказом Міністра оборони України створено проєктну команду, яку я очолюю. Ця програма об’єднує 7 проєктів", - зазначив Колесник.

Сім проєктів передбачають такі зміни: 1) реформування Генштабу ЗСУ; 2) реорганізація Об’єднаного оперативного штабу в командування Об’єднаних сил; 3) реорганізація командувань видів як органів генерування; 4) підбір та підготовка персоналу, який має посісти посади у нових органах управління; 5) інфраструктурне забезпечення, створення системи управління та зв’язку; 6) логістичне забезпечення; 7) удосконалення законодавчої та нормативної бази.

"За всіма напрямками підібрані керівники. Це – фахівці, які мають власне бачення і досконало знають свою справу. У рамках кожного проєкту створені команди, які на сьогодні вже опрацювали статути програм та ресурсні плани забезпечення", - додав Колесник.

Нагадаємо, колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін "чесно" зізнався, що в НАТО "немає єдності" щодо членства України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9033
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація