Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Здолбунові через вигуки "Слава Україні" розгорівся конфлікт між учителем і школярем

У педагога та учні різні погляди на те, що сталося.

На Рівненщині 8-класник патріотично привітався з вчителем, а той за вухо відвів його до дошки і наказав стояти обличчям до стіни. Так розповідає сам школяр, а от педагог стверджує, що хлопець стояв біля дошки не за патріотизм, а за галас на перерві, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я стояв отам. Учитель зайшов до классу, я до нього привітався: "Слава Україні". Далі я отут став, і він мене взяв за вухо", - розповідає школяр Іван Огородник. Восьмикласник показує, як вчитель іноземної мови за вухо вів його до дошки на очах усього класу. "Отут поставив. І тут я простояв половину уроку. Ну, я думаю, за що так мене поставив, я ж нічого такого поганого йому не сказав, не образив", - каже учень. Тож удома хлопець  все розповів мамі. "Таким привітанням ми зустрічаємося дуже часто. Мої прабабусі, прадідусі були вивезені на Сибір за ці привітання. Чого моя дитина не має права говорити таке", - каже Іванна Ходорчук.

ВідеоВосьмикласник звинувачує вчителя у покаранні за "Слава Україні"

На Рівненщині школяр патріотично привітався з вчителем, а той за вухо відвів його до дошки і наказав стояти обличчям до стіни. Так розповідає сам восьмикласник. А от педагог стверджує: то був виховний процес, і хлопець стояв біля дошки за галас на перерві. У школі та навіть поліції почали перевірку.

Восьмикласник звинувачує вчителя у покаранні за "Слава Україні"

Жінка поскаржилася директору, у школі почали службове розслідування. "Він зрозумів для себе, і діти з класу так само зрозуміли, що "Слава Україні" - це погано. Що неможна говорити, що за нього можна поставити дитину в куток. Дитину не має вчитель права ні штовхати, не брати за руки", - каже мама школяра. "Це дуже неприємна подія, зважаючи на те, що ми… Я вважаю себе патріоткою України, я викладач історії, особисто і наші діти не раз проявили себе в патріотичних починаннях", - каже директор школи № 5 м. Здолбунів Жанна Рудик.

Сам вчитель англійської мови Роман Прилуцький називає випадок з Іваном звичайним навчальним процесом. "Іван по коридору бігав, кричав "Слава Україні". Не знаю, чи він до мене звертався, чи ні", - каже педагог. Він стверджує, що провчав хлопця не за патріотичне гасло, а за галас на перерві. "Він був на перерві, і у мене під ногами стояв, коли я заходив у класс. Я просто його взяв і поставив. Я не пам’ятаю, чи я за вухо брав, чи ні, я навіть не звернув уваги", - переконує вчитель. Він вважає, що ситуацію з учнем розхитують, бо вже кілька років має конфлікт з деякими містянами – зокрема, бо збирав підписи, щоб не зносили в Здолбунові пам’ятник радянському диверсанту-розвіднику Миколі Приходьку.

Фотогалерея "Мамина молитва". На Рівненщині школярі співали на фестивалі УПЦ МП, присвяченому російським царям (9 фото)

На підтримку Романа Прилуцького тепер теж збирають підписи. Його дружина – також учителька.  "Це цькування. Якщо питання не вирішиться, і він не буде захищений, і відчувати себе надалі так, він просто змушений буде відкрити голодування", - каже Тетяна Прилуцька.

Натомість мама Івана обіцяє йти до кінця, щоби її син приниженим за патріотичне гасло себе не відчував.  Жінка навіть написала заяву до поліції. "Ми проводимо перевірку. Якщо будуть ознаки кримінального правопорушення, дана заява буде внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань", - запевнив керівник Здолбунівського відділу поліції Сергій Смаглюк. А в школі оцінити дії педагога мають до 2 листопада. Якщо комісія визнає, що вчитель був неправий, він отримає догану та грошове стягнення.

Кореспондент ТСН Анна Махно 

Залиште свій коментар

Вибір редакції