В ОП назвали головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі"

В ОП назвали головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі"

Єрмак сподівається, що наступна зустріч радників відбудеться протягом найближчих тижнів

Головним результатом переговорів радників у "нормандському форматі", які відбулися у Берліні сьогодні, 11 вересня, є домовленість про продовження режиму "тиші" на Донбасі.

Про це сказав після завершення зустрічі керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, повідомляє ТСН.ua.

"Я вважаю, це найважливіше, що сьогодні відбулося. І це дає надію, що режим "тиші", який був ініційований президентом України і тривав протягом останніх шести тижнів, буде продовжено. Ми дуже на це сподіваємося і робитимемо все, що залежить від України, аби це було так. Ми робимо все, щоби зберегти життя та здоров‘я наших бійців, наших людей", — сказав Єрмак.

Він додав, що сторони не досягли домовленості щодо дати проведення наступного саміту "нормандської четвірки", хоча всі розуміють його важливість.

"Так, не було досягнуто конкретних домовленостей щодо строків, але… все свідчить, що процес рухається вперед. Я впевнений, що цей саміт відбудеться, хоча, на жаль, не можу назвати сьогодні конкретної дати. Сподіваюся, що він відбудеться до кінця цього року", — сказав Єрмак.

Відео Єрмак назвав головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі" 

Головним результатом переговорів радників у "нормандському форматі", які відбулися у Берліні 11 вересня, є домовленість про продовження режиму "тиші" на Донбасі. Також на зустрічі торкнулися практично всіх пунктів, які стосуються домовленостей лідерів "нормандської четвірки", досягнутих у Парижі. Які ще питання обговорили - керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розповів у коментарі для ТСН.

Єрмак назвав головне досягнення зустрічі в "нормандському форматі" 

Керівник ОП заявив, що на зустрічі торкнулися практично всіх пунктів, які стосуються домовленостей лідерів "нормандської четвірки", досягнутих у Парижі.

На берлінській зустрічі були присутні посли ОБСЄ Ханді Грау і Яшар Чевік. Це дає надію, що зв’язок між "нормандським" і "мінським" форматами буде "дуже міцним, надійним і ефективним", зазначив Єрмак. Він висловив сподівання, що наступна зустріч радників відбудеться протягом найближчих тижнів. Доти до роботи долучаться помічники та консультанти.

Глава ОП переконаний, що після нинішньої зустрічі дуже багато питань почнуть вирішуватися ефективніше та швидше на рівні Мінського процесу.

"Вважаю, що найближчим часом зможемо говорити про конкретні досягнення, конкретні кроки, які справді призведуть до миру на нашій землі, до повернення наших територій. Ми працюємо 24/7", — наголосив Єрмак.

Він також зауважив, що не поділяє позицію представника РФ Дмитра Козака, який у коментарі журналістам заявив, що жодних проривів під час перемовин не сталося.

Самі переговори Єрмак назвав дуже важливими і вказав, що вони просуваються тим шляхом, який Україна принципово підтримує.

Крім того, сайт глави держави зазначив, що під час зустрічі велику увагу було приділено питанням взаємного звільнення утримуваних осіб та забезпечення повного й безперешкодного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до таких осіб.

"Реалізація наданих українською стороною пропозицій дає підстави очікувати досягнення прогресу в доступі міжнародних правозахисних організацій до утримуваних осіб уже найближчим часом", — заявили там.

Нагадаємо, в Берліні сьогодні, 11 вересня, протягом семи годин відбувалася зустріч радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. 

Відео У Берліні триває зустріч радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії

Берлін: нормандський формат. Там триває зустріч радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Мова - про Донбас. Чи всі прибули і про що домовляються – у прямому включенні.

У Берліні триває зустріч радників лідерів України, Німеччини, Франції та Росії

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів