У Зеленського заявили, що ведуть дипломатичну роботу щодо звільнення нацгвардійця Марківа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Пристайка, робота у справі нацгвардійця ведеться на кількох фронтах

Україна веде перемовини на дипломатичному рівні у справі засудженого в Італії бійця Національної гвардії України Віталія Марківа.

Про це повідомив 16 липня під час брифінгу заступник керівника Офісу президента України Вадим Пристайко.

У Зеленського зазначили, що до роботи залучені і адвокати, і дипломати, а також додали, що "справа стає політичною".

"Держава Україна допомагає у цій судовій справі. Роботу ведуть не тільки адвокати. "За лаштунками" ведеться дипломатична робота. Італійській владі, хоч вона офіційно не залучена, багато разів пояснювали, що ми не допустимо такого поводження з нашими людьми. Більш того, ця справа стає політичною", – сказав Пристайко.

Заступник керівника Офісу президента України зазначив, що у цій справі є специфічні моменти, які впливають на рішення суду. Зокрема, це італійське громадянство Віталія Марківа.

"Ми працюємо, про цю ситуацію відомо Президенту, скоординовані дії з Міністерством закордонних справ та з іншими відомствами", – наголосив він.

Нагадаємо,  італійські судді присудили українцеві Віталію Марківу 24 роки ув'язнення. Це на сім років більше, ніж просило обвинувачення. Нацгвардійця визнали винним у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова в травні 2014 року під Слов'янськом.

Слідство нібито встановило, що Андреа Роккеллі вбила українська міна. Зрештою це й видно без експертів – автівку, якою їхав Андреа разом з перекладачем, посікло великими осколками. У слідства є покази французького журналіста Вільяма Рогульона, який вижив: "Самі постріли падали зверху, але шум від них йшов від поля, звідки лунали раніше автоматні черги. Я переконаний, що стріляли з боку українських позицій". 

У цей час Віталій Марків служив на горі Карачун. Його й звинувачують у вбивстві, але він мав автомат Калашникова. На тілі Роккелі немає кульових поранень. До того ж відстань між автівкою та Віталієм у той момент була понад три кілометри. Проте італійський прокурор показував фото вояк у балаклаві, який чимось нагадував Марківа, тримав у руках щось схоже на гранатомет. Ця фотографія – очевидно один із головних доказів винуватості Марківа, бо демонструвала прокуратура її суду ледь не на кожному засіданні. При цьому прокурор якось забув подивитися тактико-технічні характеристики "Мухи" - вони значно скромніші навіть від того ж таки автомата Калашникова.

У справі, крім очільника Нацгвардії, допитували ще чотирьох бійців НГУ. Вони під присягою стверджують – Марків не міг стріляти і не міг просити про це ні в кого іншого. 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оприлюднив заяву, в якій зазначив, що має намір оскаржувати рішення італійського суду. Винесений вердикт український посадовець вважає ганебним.

ВідеоУ США люди виходять на акції підтримки українця Віталія Марківа

Французький журналіст після несправедливого вироку українцю в Італії зголосився свідчити перед апеляційним судом. Він каже, що головний свідок обвинувачення нічого не розумів про війну на Донбасі, а отже його свідчення підпадають під сумнів. Акції на підтримку Марківа ширяться вже не тільки Україною.

У США люди виходять на акції підтримки українця Віталія Марківа

Залиште свій коментар

Вибір редакції