Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Житомирі судять горе-матір, яка в мороз викинула на смітник новонароджену дитину

Жінка може відбутися умовним терміном, якщо суддя зважить на всі пом'якшувальні обставини.

У Житомирі судять жінку, яка взимку викинула свою новонароджену дитину на смітник. Немовля дивом вижило на морозі, його врятувала випадкова перехожа, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дівчинку назвали Сніжаною і ії вже вдочерила нова родина. Матері ж інкримінують замах на вбивство. Від вироку суду залежить доля ще двох її синів – одному два рочки, іншому дванадцять.

Вона відвертається від камер і закриває обличчя. Замість неї говорить адвокат. "Прошу її не турбувати, вона не буде давати ніяких коментарів", - пояснює юрист Катерина Макарська.

Немовля знайшла сусідка. "Такий мішечок з-під цукру, засипаний снігом. Піднімаю, відкриваю, а там дитина новонароджена з пуповиною, з усім. Я беру цей пакет: Господи, як таке може бути?", - досі не стримує сліз Алла Якімова.

У суді серед свідків лікар, який реанімував немовля. Каже, дитя було дуже переохолоджене, зі слабким серцебиттям і диханням. Ще б хвилинка на морозі – і навряд чи вижило. "Дитині пощастило, що її викинули разом з плідним місцем. Тобто ця плацента її гріла десь хвилин ще 10-15", - пояснив лікар-анестезіолог дитячої міської лікарні Житомира Максим Морозко.

Відео У Житомирі суд вирішить долю жінки, яка взимку викинула новонароджену дитину на смітник

Підсудна виправдовується, що про вагітність дізналася лише на 32-му тижні. А коли народила, вирішила, що дитя неживе. "Загалом усвідомлювала свої дії. Ну, однак певний психічній стан у кожної мами після народження дитини – він присутній. Тому вона осудна була особа, але в певному стані", - пояснює прокурор Людмила Шадура.

Наявність двох вихованих і доглянутих дітей може стати пом'якшувальною обставиною у суді, кажуть соціальні працівники. "Претензій до того, що мама не належним чином доглядає своїх, дітей не було від жодних соціальних партнерів", - переконує начальник служби у справах дітей Житомирської міскради Надія Косяк. "Хочу наголосити, що вона по відношенню до інших дітей є нормальною мамою. Ну, вийшла така ситуація", - твердить адвокат. Доля старших дітей підсудної залежитиме від вироку суду. Якщо жінку позбавлять волі – їм призначать тимчасового опікуна. Якщо мати отримає умовний термін, діти залишаться з нею.

На жаль, така поведінка матерів не є поодинокою. Буквально протягом останнього місяця повідомлялося про кілька аналогічних випадків у різних регіонах України. Так, у Харкові щойно народжену дитину в темну частину доби знайшли біля кільцевої дороги. А в Мукачевому випадковий перехожий помітив немовля у туалеті на залізничному вокзалі.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Вибір редакції