У Житомирі судять горе-матір, яка в мороз викинула на смітник новонароджену дитину

Жінка може відбутися умовним терміном, якщо суддя зважить на всі пом'якшувальні обставини.

У Житомирі судять жінку, яка взимку викинула свою новонароджену дитину на смітник. Немовля дивом вижило на морозі, його врятувала випадкова перехожа, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дівчинку назвали Сніжаною і ії вже вдочерила нова родина. Матері ж інкримінують замах на вбивство. Від вироку суду залежить доля ще двох її синів – одному два рочки, іншому дванадцять.

Вона відвертається від камер і закриває обличчя. Замість неї говорить адвокат. "Прошу її не турбувати, вона не буде давати ніяких коментарів", - пояснює юрист Катерина Макарська.

Немовля знайшла сусідка. "Такий мішечок з-під цукру, засипаний снігом. Піднімаю, відкриваю, а там дитина новонароджена з пуповиною, з усім. Я беру цей пакет: Господи, як таке може бути?", - досі не стримує сліз Алла Якімова.

У суді серед свідків лікар, який реанімував немовля. Каже, дитя було дуже переохолоджене, зі слабким серцебиттям і диханням. Ще б хвилинка на морозі – і навряд чи вижило. "Дитині пощастило, що її викинули разом з плідним місцем. Тобто ця плацента її гріла десь хвилин ще 10-15", - пояснив лікар-анестезіолог дитячої міської лікарні Житомира Максим Морозко.

У Житомирі суд вирішить долю жінки, яка взимку викинула новонароджену дитину на смітник

Немовля дивом вижило на морозі, його  врятувала випадкова перехожа. Дівчинку, яку  тоді лікарі назвали Сніжаною, вже вдочерила нова родина. Матері ж інкримінують замах на вбивство. Від вироку суду залежить доля ще двох її синів - одному два рочки, іншому дванадцять. Якщо  жінку  позбавлять волі, їм призначать тимчасового  опікуна.

Підсудна виправдовується, що про вагітність дізналася лише на 32-му тижні. А коли народила, вирішила, що дитя неживе. "Загалом усвідомлювала свої дії. Ну, однак певний психічній стан у кожної мами після народження дитини – він присутній. Тому вона осудна була особа, але в певному стані", - пояснює прокурор Людмила Шадура.

Наявність двох вихованих і доглянутих дітей може стати пом'якшувальною обставиною у суді, кажуть соціальні працівники. "Претензій до того, що мама не належним чином доглядає своїх, дітей не було від жодних соціальних партнерів", - переконує начальник служби у справах дітей Житомирської міскради Надія Косяк. "Хочу наголосити, що вона по відношенню до інших дітей є нормальною мамою. Ну, вийшла така ситуація", - твердить адвокат. Доля старших дітей підсудної залежитиме від вироку суду. Якщо жінку позбавлять волі – їм призначать тимчасового опікуна. Якщо мати отримає умовний термін, діти залишаться з нею.

На жаль, така поведінка матерів не є поодинокою. Буквально протягом останнього місяця повідомлялося про кілька аналогічних випадків у різних регіонах України. Так, у Харкові щойно народжену дитину в темну частину доби знайшли біля кільцевої дороги. А в Мукачевому випадковий перехожий помітив немовля у туалеті на залізничному вокзалі.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: