Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Житомирі від ускладнень грипу H1N1 померло двоє людей: чому небезпечна хвороба

Наразі про епідемію грипу не йдеться.

У Житомирі від ускладнень грипу H1N1 померло двоє людей, а одна пацієнтка у вкрай тяжкому стані. За три тижні в області зафіксували 17 лабораторно-підтверджених випадків, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Хворий на свинячий грип 40-річний Дмитро другу добу перебуває в інфекційному відділенні міської лікарні. За його словами, усе починалося як звичайна ГРВІ, але  щодня ставало дедалі  гірше. "М'язи болять, грудний біль. Висока температура, яку важко збити", - розповів хворий Дмитро Завадський.

На третю добу, коли  коли температура виросла до 40, він поїхав до лікарні. Його ушпиталили, а експрес-тест виявив пандемічний грип А (H1N1) відомий як свинячий. 

"Грип починається з різкого підняння температури до 39-40 градусів. Наростають явища загальної інтоксикації: загальна слабкість, біль в очах, у м'язах і тільки чкерез кілька днів  з'являються катаральні прояви у вигляді нежиттю, болю в горлі, кашлю", - розповіла завідувачка інфекційним відділенням Житомирської міської лікарні №1 Оксана Волкова.

У цій лікарні Житомира від ускладнень грипу вже померло  двоє  пацієнтів: чоловіки 58 і 86 років.Медики кажуть, що вони звернулися пізно, коли на тлі грипу розвинулась вірусна пневмонія. "Ці вірусні пневманії  мають  нашарування у вигляді  бактерій. Це призводить до  того, що процес стає малокерованим", - пояснила Оксана Волкова.

За життя ще однієї 49-річної пацієнтки, в якої грип дав ускладнення, медики борються. Вона   перебуває у реанімації у вкрай тяжкому стані. 

Відео За три тижні у Житомирській області підтвердили 17 випадків захворювання на свинячий грип  

У Житомирі від ускладнень грипу померло двоє людей. Ще одна пацієнтка у вкрай тяжкому стані. Йдеться про пандемічний грип H1N1, відомий як свинячий. За три тижні в області - 17 лабораторно підтверджених випадків, але медики кажуть, їх може бути більше.  

За три тижні у Житомирській області підтвердили 17 випадків захворювання на свинячий грип  

За даними Центру громадського здоров'я, від початку сезону на ГРВІ та грип перехворіло понад два мільйони українців. Лабораторно підтверджено 41 випадок  грипу. Померло п'ятеро людей: три випадки на Житомирщині, по одному в Тернополі та Запоріжжі. Крім того, ще два випадки у лабораторії на підтвердженні.  

Наразі про епідемію грипу не йдеться. "Ми перебуваємо набагато нижче епідемічного рівня  хвороби. Ці тип вірусу характеризхуються тим, що полюбляють переважно молоде доросле населення. Цей вірус грипу, порівняно з вірусом грипу В, є більш не безпечним щодо ускладненя", - розповіла Оксана Артемчук, завідувачка відділу грипу і ГРВІ Центру громадського здоров'я.

Дітей від вірусу вберегли канікули. Але вони вже повертаються до шкіл і на кінець січня або початок лютого лікарі очікують ріст захворювання. Щоб уникнути грипу та його ускладень лікарі  радять  щепитися, а також уникати   скупчення людей, носити маску, не контактувати з хворими або триматися на відстані не менше метра. Крім того, слід ретельно мити руки, прибирати і провітрювати кімнати. 

Кореспондентка ТСН Валентина Доброта.

Залиште свій коментар

Вибір редакції