У Житомирі за завданням Зеленського з’явиться дитяче інфекційне відділення європейського рівня

У Житомирі за завданням Зеленського з’явиться дитяче інфекційне відділення європейського рівня

Загальна вартість проєкту – 48 млн грн, реконструкція триватиме 2 роки.

На Житомирщині нове сучасне дитяче інфекційне відділення на 40 пацієнтів буде створено на базі обласного протитуберкульозного диспансеру.

Об’єкт є частиною програми Президента "Велике будівництво" і роботи над ним уже розпочалися, заявив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

За його словами, обласна дитяча клінічна лікарня не має власного приміщення для розміщення дитячого інфекційного відділення – протягом останнього часу вона орендувала його у районної лікарні.

"Це призводило до виникнення непорозумінь під час розміщення хворих та певних незручностей для маленьких пацієнтів. Саме з огляду на це Житомирська облдержадміністрація ініціювала включення проєкту створення нового дитячого інфекційного відділення до Програми "Велике будівництво"", - розповів Бунечко.

Загальна вартість проєкту – 48 млн грн, реконструкція триватиме 2 роки. Фінансування буде здійснюватися з Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету.

В існуючій двоповерховій будівлі буде виконано перепланування для розміщення двох відділень: відділення гострих кишкових інфекцій (1-й поверх); повітряно-крапельних інфекцій (2-й поверх).

Крім цього, будівля буде енергоефективною: тут утеплять фасади, замінять покрівлю, віконні та дверні блоки. 
Також буде обладнано спеціальний майданчик для дезінфекції транспортних засобів приймального відділення і майданчик для кисневого пункту.

"Обов’язковим пунктом є забезпечення сучасних вимог інклюзії для медичних закладів, якими зараз опікується дружина Президента Олена Зеленська. Тому в проєкті нового інфекційного відділення для маленьких пацієнтів передбачена наявність ліфтів. Впевнений, що опісля реконструкції інфекційне відділення стане одним із найбільш сучасних в області", – додав Бунечко.

Нагадаємо, раніше заступник голови Офісу Президента, координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко заявив, що протягом 2021 року планується побудувати та оновити 177 приймальних відділень українських лікарень.

Наступна публікація