У Житомирській області дівчина цькувала однокласницю у соцмережі - покарання за булінг отримала мати
Віртуальні напади, образи і погрози здійснювались через акаунти різних користувачів тривалий час.

У Ружинському районі Житомирської області поліцейські притягнули до відповідальності матір восьмикласниці за булінг її однолітки. 13-річну дівчину цькували через соціальну інтернет-мережу.
Про це у четвер, 21 січня, повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.
Так, до правоохоронців звернулася жителька одного із сіл, яка і розповіла про ситуацію.
"За словами жінки, вона помітила зміни у поведінці своєї 13-річної доньки. Під час шкільних зимових канікул настрій дівчини став вкрай пригніченим, вона часто плакала і ні з ким не спілкувалась. Врешті юначка зізналась про цькування у соціальній мережі. Віртуальні напади, образи і погрози здійснювались через акаунти різних користувачів уже тривалий час", - йдеться в повідомленні.
Поліцейські з’ясували, що дівчину ображає її однокласниця у навчальному закладі.
"Під час перевірки виявилось, що вона й спровокувала подальше цькування однолітки на її сторінці у соцмережі. Кривдниця здійснювала віртуальні напади і через фейкові, спеціально створені, акаунти", - розповіли в поліції.
Із винуватицею, теж 13-річною жителькою Ружинщини, та її родиною правоохоронці провели роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості подібної поведінки і правових наслідків систематичного цькування. Оскільки дівчина не досягла віку настання адміністративної відповідальності, то протокол за фактом булінгу складено відносно її матері. Адмінматеріали передані на розгляд суду.
За чинним законодавством булінг (цькування) учасника освітнього процесу (ст. 173-4 КУпАП) передбачає накладення штрафу у тому числі на батьків неповнолітнього порушника від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або призначення громадських робіт.
Нагадаємо, що у Херсонській області розслідують факт булінгу в школі. Інтимні фото 13-річної учениці потрапили до шкільного чату, що спричинило цькування з боку однокласників. Зрештою дівчинка закрилася у собі та відмовилася ходити до навчального закладу.
Відео Цькування в Україні: чи допомагає закон проти булінгу
За законом, булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій. За майже 2 роки дії закону налічується 618 справ першої інстанції щодо булінгу. За словами судді одного зі столичних судів, яка безпосередньо розглядала такі справи, це – мало. То чи допомагає закон проти булінгу, прийнятий 2 роки тому – у сюжеті.
