У жовтні газ для українців подорожчає: Шмигаль назвав нову ціну

Водночас у вересні ціна блакитного палива сягнула найнижчої за п'ять років позначки.

У жовтні тисяча кубометрів газу обійдеться українцям у суму від 4 700 до 5 000 гривень, а ближче до зими ціна зросте.

Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів в інтерв'ю для телеканалу "Україна 24".

"Це ринок. Є ринкові інструменти, є ф'ючерсні контракти, є форвардні контракти. По них видно, що на жовтень ціна коливатиметься від 4 700 до 5 000 гривень", - пояснив очільник уряду, додавши, що після зимового зростання відбудеться весняне і літнє падіння, і газ коштуватиме дешевше.

За його словами, у вересні цього року ціна блакитного палива сягнула найнижчої за п'ять років позначки.

"Якщо взяти останні п'ять років, то ціна в серпні була 3 700 гривень, на вересень почалось сезонне зростання цін на газ, близько 4 200 гривень за тисячу кубів, тобто, це 4 гривень 20 копійок за кубометр, - сказав Шмигаль. - Це найнижча ціна за останні п'ять років, і це найнижчий рівень цін в принципі за часи незалежності".

Такі показники прем'єр пояснив конкуренцією, яка "сприяє зниженню ціни".

"Це вільний ринок, людина може обирати постачальника, - додав посадовець. - Звичайно, є сезонна поведінка цін на газ. Зимою газ, звичайно, коштує дорожче, ми платитимемо за нього більше".

Шмигаль зауважив, що сьогодні українці можуть зекономити, уклавши договір щодо купівлі газу на рік вперед.

"Є такий інструмент, який дозволяє купити сьогодні, за сьогоднішньою фактично ціною в "Нафтогазі", наприклад, газ на цілий рік для себе. Тобто, кожна фізична особа, навіть зараз у платіжках це прописано, може купити за фіксованою ціною газ на рік", - пояснив прем'єр.

Нагадаємо, що від 1 серпня в Україні відкрився ринок природного газу для побутових споживачів. Тепер люди можуть самостійно обрати компанію, у якої купуватимуть блакитне паливо. 

Відео Як обрати постачальника газу — розмова з фахівцем Максимом Рабіновичем

Нові правила постачання газу в Україні. Люди вже майже місяць можуть самостійно обирати постачальника блакитного палива. А компанії-постачальники мають стати більш зацікавлені в нових споживачах і пропонувати вигідні умови та якісний сервіс. Про те, що ж насправді відбувається на ринку газу, та чи відобразяться нові правила на ціні палива – знає директор газопостачальної компанії «Нафтогаз Україна» Максим Рабінович.   

Як обрати постачальника газу — розмова з фахівцем Максимом Рабіновичем

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів