У змученій війною Україні розгорається насильство, США в сум'ятті, Росія атакує – The Guardian

Дата публікації
У змученій війною Україні розгорається насильство, США в сум'ятті, Росія атакує – The Guardian

ТСН.ua

Через непослідовність повідомлень нової адміністрації щодо Росії та України, навіть дипломати США не впевнені в тому, яку позицію, в кінцевому рахунку, займе Трамп.

Поки українські сили обмінюються снарядами з підтримуваними Росією сепаратистами, жителі Авдіївки переживають нескінченний стрес і страждання

Про це пише Шон Уокер у статті "У змученій війною Україні розгорається насильство, США в сум'ятті, Росія атакує", опублікованій на сайті газети The Guardian.

Через шум великого потужного устаткування на заводі в Авдіївці не чути майже нічого - крім артилерійського обстрілу.

З початку війни в 2014 році, на території заводу впали більш 300 снарядів. Це найбільший коксохімічний завод в Європі, який є на території, підконтрольній Україні, всього в декількох милях від лінії зіткнення з підтримуваними Росією сепаратистами. На щастя, протягом декількох місяців важка артилерія мовчала, але за останні два тижні стався новий спалах насильства, яку в Києві пов'язують з тим, що Росію, мабуть, підбадьорила перемога Трампа на виборах в США.

У цій новій хвилі насильства, за повідомленнями, загинуло понад 30 осіб, у тому числі цивільне населення по обидві сторони від лінії [розмежування], важка артилерія, заборонена угодою про припинення вогню, повернулася на місця. Авдіївка кілька днів залишалася без електрики під час останнього бою, найбільш інтенсивного за більш ніж півроку, кажуть в Організації з безпеки і співпраці в Європі, яка спостерігає за конфліктом.

Це все наша територія, врешті-решт

Заступник глави АП України Костянтин Єлісєєв

Коксохімічному заводу вдалося уникнути прямих влучень, але 36-річна Олена Волкова, яка працювала на заводі протягом десяти років, загинула під час обстрілу її багатоквартирного будинку. Вона - десятий співробітник заводу, який загинув з початку війни.

"Було б добре, якби ми могли просто прийти на роботу і не турбуватися про війну, не бути постійно готовими кидатися на землю, якщо чутні особливо гучні вибухи", - сказав Михайло, начальник зміни, який працює на заводі протягом більше двох десятиліть . Коли він говорив, було чути вогонь артилерії.

Як завжди, цілий шквал конфліктуючих заяв про те, хто почав цей раунд боротьби.

У Києві чиновники заявили, що підтримувані Росією сепаратисти деякий час готувалися до наступу.

"В останні тижні, за даними розвідки, щонайменше, 170 автомобілів з боєприпасами і 60 - з паливом, перетнули кордон з боку Росії. Наступ виразно був підготовленим", - сказав міністр закордонних справ Павло Клімкін, в інтерв'ю у Києві минулого тижня .

За словами Костянтина Єлісєєва, заступника голови адміністрації президента України, насильство, яке почалося в протягом декількох годин після телефонної розмови Трампа і президента Росії Володимира Путіна, було "перевіркою російською стороною реакції нової американської адміністрації і єдності всередині Європейського Союзу".

Зосередженість Трампа на поліпшенні відносин з Росією змушує Україну турбуватися про те, що країну можуть принести в жертву заради грандіозної угоди з Путіним

Однак, на місці все виглядає складніше. В останні тижні українські сили повільно просуваються. Схоже, в цьому недавньому спалаху саме підтримувані Росією повстанці першими відкрили вогонь з важкої артилерії. Але один український солдат, який базується в "промисловій зоні" - це ділянка фронту, де протиборчі сторони перебувають всього за півмилі один від одного - заявив, що українці спровокували повстанців на агресивну відповідь, захопивши невелику ділянку дороги.

"Ми точно знали, що робити, і це спрацювало відмінно", - сказав він. "Це все наша територія, врешті-решт".

Під час президентства Обами, Київ міг розраховувати на постійну підтримку Вашингтона в зв'язку з конфліктом на сході країни, який Росія підживлює поставками бойовиків і зброї через кордон. Але зосередженість Трампа на поліпшенні відносин з Росією змушує Україну турбуватися про те, що країну можуть принести в жертву заради грандіозної угоди з Путіним.

"Ми сподіваємося, що українське питання не буде вирішено за спиною України", - сказав Єлісєєв. "Ми сподіваємося, що рано чи пізно нова американська адміністрація займе більш активну позицію".

Українській владі залишається тільки гадати на кавовій гущі, намагаючись розгледіти масштаб неприємностей

Трамп відкинув всю критику через його похвали Путіну, і спростував вплив очевидної російської кампанії, яка допомогла йому перемогти. "Обидві країни, можливо, будуть співпрацювати, щоб вирішити деякі з багатьох важливих і актуальних проблем і питань в світі!" - Написав Трамп в Twitter минулого місяця.

Через непослідовність повідомлень нової адміністрації щодо Росії і України, навіть дипломати США не впевнені в тому, яку позицію, в кінцевому рахунку, займе Трамп. Українській владі залишається тільки гадати на кавовій гущі, намагаючись розгледіти масштаб неприємностей.

Тим часом, радник Трампа з національної безпеки Майкл Флінн, подав у відставку після того, як дані розвідки дозволили припустити, що він таємно обговорював санкції з російським послом у Вашингтоні, а потім намагався приховати розмови.

Мета Росії полягає не в тому, щоб захопити більшу територію України, а в тому, щоб повернути вже захоплені території України на умовах, вигідних Москві

Під час інтерв'ю на Fox News, Трампу задавали питання про сплеск насильства, який нещодавно трапився відразу після його телефонної розмови з Путіним, він дав характерну неоднозначну, напів-зв'язну відповідь: "Ми не знаємо точно, що це таке. Це про-сили. Ми не знаємо, чи є вони некерованими. Чи так це? Таке теж буває ". Поки неясно, чи мав він на увазі "про-російські [сили]" або "професійні".

Дипломати і аналітики в Києві вважають, що зараз мета Росії полягає не в тому, щоб захопити більшу територію України, а в тому, щоб повернути вже захоплені території України на умовах, вигідних Москві, що створить їм довгострокову опору в країні.

"Нам потрібно вивести Росію з Донбасу: безпосередньо російські війська, а також російських найманців, зброю і все виверти і непрямий вплив", - сказав Клімкін.

Він відправиться в США на цьому тижні, і є надія на те, що президент України Петро Порошенко, можливо, зможе домовитися про зустріч з Трампом пізніше в цьому місяці. Президенти двох країн говорили по телефону минулого тижня, але обидві сторони приховують деталі розмови.

Порошенко і Трамп знайшли "свого роду спільну мову" під час телефонної розмови, сказав Єлісєєв, зазначивши, що обидва лідери - успішні бізнесмени. Петро Порошенко - мільярдер, який побудував кондитерську імперію, перш ніж увійшов в політику.

Тимошенко - хитромудрий політик, у неї багато прихильників на Заході, але вона також не соромилася укладати угоди з Москвою в минулому

Але проблем українському президенту додає колишній прем'єр-міністр, а нині лідер опозиції Юлія Тимошенко, якій вдалося домогтися особистої зустрічі з Трампом після національного молитовного сніданку в США раніше в цьому місяці.

Радники українського уряду розповідали, що Тимошенко підкараулила Трампа на шляху до туалетів. Насправді, зустріч проходила в окремій кімнаті і була запланована напередодні. "Українська делегація буквально втратила дар мови, коли дізналася, що зустріч відбудеться", - сказало джерело, яке було присутнє на сніданку. Єлісєєв скаржився, що "не дуже правильно, дозволяти будь-якого роду політику обмінюватися рукостисканнями" з президентом США.

Тимошенко - хитромудрий політик, у неї багато прихильників на Заході, але вона також не соромилася укладати угоди з Москвою в минулому. Вона завзято прагне стати президентом, і чиновники в Києві вважають, що її втручання може ще більше погіршити складний процес отримання підтримки адміністрації Трампа.

В Авдіївці, геополітичні проблеми здаються дуже далекими, але ніхто не хоче повернення війни, яка протягом останніх трьох років перевернула життя людей з ніг на голову. Муса Магомедов, директор коксохімічного заводу, сказав, що прийшов час знайти політичне рішення конфлікту.

Незважаючи на те, що він народився і виріс в Дагестані, частини Росії, немає ніяких сумнівів в тому, на чиєму боці його симпатії в нинішньому конфлікті. "Мені запропонували хороші гроші, щоб я перейшов на російський завод, коли почалася війна, але я відмовився. Я громадянин України, і я люблю Україну", - сказав він.

Проте, він жорстко висловився на адресу "ідіотів в дорогих костюмах, що сидять в Києві", які закликають до відновлення військових операцій в регіоні. Магомедов вважає, що саме політичне рішення зможе зупинити смерті.

"Такі люди повинні самі спробувати посидіти в окопі. Люди тут хочуть працювати, вони хочуть жити нормально, і вони втомилися від цього нескінченного стресу і страждань".

Чи здасть Америка Україну: результати телефонної розмови Порошенка та Трампа

Чи здасть Америка Україну: результати телефонної розмови Порошенка та Трампа

Наступна публікація