У зоні стихійного лиха на Буковині опинилися чверть мільйона людей

Від негоди постраждали 7 районів області й місто Чернівці. Силами МНС було врятовано більше тисячі людей, 1 людина загинула і 4 вважаються зниклими безвісти.

У Чернівецькій області внаслідок повені, що охопила регіон, 28 населених пунктів залишаються підтопленими, 15 - знеструмленими й 3 - без газопостачання.

Як повідомляє прес-служба МНС, у зоні стихійного лиха опинилися близько 250 тис. осіб, з них 2,459 тис. осіб, у тому числі 294 дитини, - відселені з місць постійного проживання.

Силами МНС при взаємодії з оперативними групами облдержадміністрації було врятовано 1,083 тис. осіб, у тому числі 90 дітей, 1 людина загинула і 4 вважаються зниклими безвісти.

Протягом доби тривали аварійно-відбудовні роботи з ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося внаслідок тривалих сильних дощів, шквалистого вітру з 28 на 29 червня в 7 районах області й Чернівцях.

Станом на ранок середи було відкачано воду в 12 з 40 населених пунктів, в 9 з 37 об'єктів соціальної сфери, в 1956 з 3871 житлового будинку, в 850 з 11,961 тис. дворових господарств, в 4 з 2,549 тис. господарських будівель, в 28 з 3,576 тис. колодязів.

Вода зійшла з 2 га з 1913 га сільськогосподарських угідь. 4,687 тис. підвальних приміщень залишаються підтопленими. Повністю зруйновано 31 житловий будинок і 5 - частково. Відновлено електропостачання 99 з 114 населених пунктів, газопостачання - 1 з 4 населених пунктів. Зруйновано 6 автомобільних мостів, ушкоджено 4 автомобільних і 2 залізничних мости.

Крім того, залишаються ушкодженими 11 тис. м дорожнього покриття автодоріг державного й місцевого значення й 20 водозахисних дамб загальною довжиною 650 м.

До ліквідації наслідків стихії залучено 1,951 тис. осіб, 314 одиниць техніки, 19 одиниць плавзасобів і 6 одиниць авіаційної техніки, у тому числі від МНС 750 осіб особового складу, 153 одиниці техніки, 19 плавзасобів, 3 літаки, 3 вертольоти.

Розпорядженням Кабінету Міністрів для ліквідації надзвичайної ситуації 29 червня була створена урядова комісія на чолі з першим віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим.

В зоні надзвичайної ситуації працює оперативна група МНС на чолі з главою МНС Нестором Шуфричем.

У Чернівецькій області у зв'язку з підняттям води в річці Сірет з 29 червня тимчасово припинено пропуск вантажних автомобілів та обмежено рух легкових автомобілів через міжнародний автомобільний пункт пропуску "Порубне-Сірет" на українсько-румунському кордоні.

Уряд уже перерахував до Чернівецької області 40 млн грн - авансовий платіж для початку фінансування заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, а також для допомоги постраждалому населенню.

Читайте також:

Повінь на Буковині частково перекрила кордон з Румунією

Уряд перерахував до постраждалої від повені Буковини 40 млн грн

Зсув ґрунту в Чернівцях зупинив потяг "Москва-Софія"

ВідеоУ зоні стихійного лиха на Буковині опинилися чверть мільйона людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: