Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Школу створили на базі військового флоту.

На базі військового флоту Збройних сил України в Одесі відкрили Водолазну школу. Там централізовано готуватимуть фахівців усіх без винятку водолазних спеціальностей не лише для потреб ЗСУ, а й інших силових структур.

Перша група військовослужбовців, які обіймають посади позаштатних водолазів на кораблях і катерах флоту, у пошуково-рятувальних підрозділах, підрозділах спецпризначення та інші вже проходять базовий курс підготовки за спеціальністю водолаз. Також до підготовки залучаються представники Нацполіції та Управління державної охорони. Про це пише АрміяInform.

"Сьогодні гостро стоїть питання укомплектування підготовленим особовим складом водолазних кваліфікацій не лише підрозділів ЗСУ, а й інших військових формувань та правоохоронних органів України, які колись готувались на базі ВМС ЗС України", – зазначив начальник пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗСУ капітан 1-го рангу Олексій Нестеров.

Раніше водолазні кадри готували в Академії ВМС ім. П.С. Нахімова в Севастополі. Проте Крим нині анексований Росією. Тож в Одесі водолазну підготовку довелося відроджувати практично з нуля.

"Базовий курс підготовки за спеціальністю водолаз триватиме 8 тижнів. Навчання включає теоретичні та практичні заняття з обов’язковим виконанням водолазних спусків під воду. Під час курсу кожен слухач повинен відпрацювати під водою понад 650 хвилин. Зокрема, до 500 хвилин водолаз має виконувати завдання на глибині до 20 метрів, а 150 хвилин – під час водолазних спусків до 30 метрів. Курсанти працюватимуть лише на сучасному водолазному спорядженні та на новітніх зразках водолазної техніки та обладнання", – розповів начальник Водолазної школи капітан 1-го рангу Сергій Титаренко.

Навчальна програма підготовки у Водолазній школі побудована за стандартами НАТО на основі досвіду підготовки провідних водолазних підрозділів світу, але вона враховує й вимоги національної системи водолазної підготовки.

Після отримання всіх необхідних сертифікатів і ліцензій, Водолазна школа буде забезпечувати централізовану підготовку водолазів за основними (спеціальними) базовими, середніми та додатковими водолазними кваліфікаційними рівнями.

Нагадаємо, Україна презентує НАТО нову Стратегію нацбезпеки. Київ готовий збільшити свій внесок у проведення операцій під проводом НАТО.

Залиште свій коментар

Вибір редакції