УАПЦ проситься до Константинопільського патріархату

Синод Уселенського патріархату обіцяє розглянути це звернення вже в жовтні.

28 серпня єпископат Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) звернувся до Вселенського патріарха Варфоломея з проханням прийняти УАПЦ до складу Константинопільського патріархату на правах автономії. У УАПЦ вважають, що це допоможе їй "вийти з штучної канонічної ізоляції". Синод Уселенського патріархату обіцяє розглянути це звернення вже в жовтні, проте представники інших православних українських церков упевнені, що шансів на канонічне визнання в УАПЦ практично немає.

У Києві пройшов архієрейський собор УАПЦ. Його головним рішенням став лист десяти архієреїв цієї церкви Уселенському патріархові Варфоломею з проханням прийняти УАПЦ до складу Вселенського (Константинопольського) патріархату на правах автономії. "Єпіскопат УАПЦ ще раз засвідчує перед лицем Матері-церкви, що ради виходу з штучної канонічної ізоляції і відновлення сопричастя з Вселенським православ'ям наша церква готова і прагне увійти до складу Уселенського патріархату на правах автономії", - говориться в листі.

Слід зазначити, що переговори з Константинопольським патріархатом ведуться з 1992 року. У них брали участь як представники УАПЦ, так і священики і єпископи Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), проте доки ці зустрічі не мали результату. Так, під час візиту до Києва на 1020-ліття Хрещення Русі патріарх Варфоломей офіційно зустрічався лише з представниками Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП).

У Вселенському патріархаті офіційного звернення УАПЦ доки не отримали, але знають про нього із ЗМІ. "Коли ми отримаємо офіційне звернення, ми обговоримо це на зустрічі синоду, яка пройдет 28 вересня. Жодне рішення не приймається швидко і спонтанно. Ми плануємо візит делегації патріархату до України на початку жовтня. Під час його пройде зустріч представників синоду з митрополитом Мефодієм, на якій також обговорюватиметься дане питання, після чого ми приймемо остаточне рішення", - заявив головний секретар Священного синоду Константинопольського патріархату архімандрит Елфідофорос Ламбрініадіс.

У УПЦ КП до листа УАПЦ віднеслися стримано. "Ми дуже сумніваємося, що патріарх Варфоломей ось так візьме і прийме під свій омофор УАПЦ, тим більше що це сама нечисленна православна юрисдикція", - сказав керівник інформаційно-видавничого відділу УПЦ КП єпископ Евстратій. За його словами, лист архієреїв став результатом приїзду до України московського патріарха. "Після візиту Кирила до Києва в УАПЦ остаточно зрозуміли, що від Москви не варто чекати якихось кроків по створенню в Україні помісної церкви, і знову звернули свою увагу на Константинополь", - вважає єпископ Евстратій.

У УПЦ МП також скептично віднеслися до шансів входження УАПЦ до складу Уселенського патріархату. "Слід сказати, що УАПЦ в цьому питанні більш послідовна, ніж Київський патріархат, який то хоче об'єднуватися з Константинополем, то немає. Проте шансів в УАПЦ практично немає – під час свого візиту до Києва патріарх Варфоломей ясно дав зрозуміти, що він спілкуватиметься лише з канонічною церквою, тобто з нами", - сказав прес-секретар глави УПЦ МП митрополита Володимира протоієрей Георгій Коваленко.

Українська автокефальна православна церква – сама нечисленна з трьох православних церков України. Її віруючі рахують церкву правонаступницею УАПЦ, створеної в Києві в 1921 році. У 1930-х вона була повністю ліквідована на території СРСР. Єпископи і священики УАПЦ залишилися лише в США і Канаді. У 1989 році у Львові було проголошено відтворення УАПЦ. Найбільша кількість її приходів розташована у Львівській, Тернопільській і Івано-франківській областях. Главою церкви є митрополит Київський і всієї України Мефодій.

Читайте також:

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

Російська православна церква вважає кризу благословенням

Скільки церков потрібно Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: