Убивча горілка: українців косить дешевий сурогат, який за кілька годин спалює організм

Держава через контроль може зменшити об'єми сурогату, але не хоче.

Хвиля смертельних отруєнь від фальсифікованої горілки, яка стартувала з Харківської області, прокотилася п'ятьма областями.

38 померлих ховали на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Миколаївщині та Житомирщині. Вбивче пійло за тиждень поклало в могилу більше людей, ніж тиждень війни в зоні АТО, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Рідні розповідають, що вони навіть не можуть попрощатися з померлими, адже торкатися, дихати заборонено. "Нам сказали 20 хвилин відкрити тіло — обличчя і максимум закрити, щоб не видно було, тому що інші можуть отруїтися, хто буде поруч", - сказав брат померлого Олександр Мельничук.

При цьому на легальному підприємстві з вироблення алкогольних напоїв повідомили, що правильний цикл виготовлення горілки складається з очищення, змішування, фільтрація, приготування інгредієнтів і аж потім розливання у пляшки. За словами керівника виробництва алкогольного заводу Олександра Іванусенка, навіть придбання фальсифікаторами харчового спирту в пластмасовій тарі робить рідину отрутою.

Втім, майже половина всієї алкопродукції в Україні є контрафактною, наголошує Олексій Дорошенко, директор Асоціації постачальників торгівельних мереж. Покупці не знаю, якої якості алкоголь вони купують. У гонитві за дешевим алкоголем, вони ладні купувати буквально високотоксичний сурогат.

Наразі в Україні можна купувати алкоголь через інтернет. 10 літрів безакцизної горілки коштували лише 290 гривень, що у 5 разів за легальну. "За останні кілька років є істотна тенденція до збільшення і алкогольних інтоксикацій, і захворювань на алкоголізм. За блискавичної стадії ураження метиловим спиртом людина помирає протягом кількох годин. Вона сліпне, глухне, відмовляє серце і печінка. Це кома, сопор і смерть. Крапка", - повідомив лікар-нарколог.

Нагадаємо, підозрюваним в отруєнні людей в Харківській області загрожує до десяти років ув'язнення.

Експерти переконують, що увесь спирт в Україні є державним, монополію на який тримає УкрСпирт. Таким чином, якби було бажання влади, зупинка нелегальної горілки є справою кількох годин. Водночас, в державі стає дедалі вигідніше виготовлення чорного сурогату. Тому останні смерті - це лише нова грань великого алкоциду, що забирає щороку від чотирьох до десяти тисяч українців.

Руслан Харченко.

Отруйний сурогат з Харківщини виявився лише частиною "алкоциду", що забирає життя українців

В Україні сталося масове вбивство - 38 смертей. Жертв ховають на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Миколаївщині та Житомирщині. У гонитві за дешевим алкоголем, люди ладні купувати буквально високотоксичний сурогат. ТСН вирішила перевірити, де і як його беруть.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: