Убивство патрульних змусило копів забути про м'якотілість і задуматися про вогневу підготовку

Керівництво МВС і ГПУ хочуть посилити права поліції.

Цього тижня були поховані патрульні Артем Кутушев і Ольга Макаренко.

Після трагедії силовики, насамперед МВС та Генпрокуратура, закликали дати більше повноважень поліцейським. Міністр Арсен Аваков навіть народив новий термін - "презумпція правоти поліцейського". Проте в українців - ще надто свіжі спогади про трагедію Кривого Озера, коли поліція забила до смерті чоловіка на очах його рідних, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Ще один герой цього трагічного епізоду – водій маршрутки Ігор Тімонін, який буквально собою закрив відступ машині злочинця і від'їхав тільки після пострілів упритул. Взяли убивцю у лікарні, куди він прийшов сам. Хірурги вчасно дали сигнал поліції.

Ввічливість дніпровських поліцейських залишилася, але м'якотілість зникла. "Ми маємо право більш жорстко реагувати на порушення. Невиконання законних вимог поліцейських, відверте хамство, відверте порушення громадського порядку, відповідно ми затримань проводимо зараз більше на 35%. Саме за невиконання і суди теж жорсткіші міри приймають щодо правопорушників. Відтепер, якщо людина не розуміє, то патрульні більше 20 хвилин не спілкуються", - сказав Володимир Босоніг, керівник патрульної служби Дніпра.

"Спочатку підкоряйся - потім оскаржуй. Це ніяк не обмежує ваші свободи і ваші права. Це дає можливість приймати порядок і бачити дисципліну. Я думаю, що права поліцейських нарівні з дуже високою відповідальністю і обов'язком. Це те, куди ми повинні рухатися", - заявив Аваков.

"Словесна образа поліцейських повинна каратися. Це обов'язково, тому що це впливає на мотивацію. Це дуже важливо", - додала керівник поліції Хатія Деканоідзе.

"Поліцейський має право діяти рішуче і його вимога є остаточною. Безумовно, при цьому він має величезні обов'язки, в тому числі і кримінальну відповідальність за незаконні дії", - зазначив генеральний прокурор Юрій Луценко.

У цьому ключі готують зміни до українських законів, які мають гарантувати професійну діяльність поліцейських у загрозливих ситуаціях. Простий приклад: водій буде зобов'язаний не показувати, а віддавати посвідчення, не виходити з автомобіля, тримати руки на кермі, планують подовжити час затримання порушників під вартою. Поліцейські переконують, законослухняний громадянин, який виконує законні вимоги поліцейського, нічого переживати. Водночас, громадянин, який намагається всіляко провокувати поліцію своєю дією в частині виконання законних вимог має розуміти, що закон один для всіх.

МВС і прокуратура ще проситимуть законодавців запровадити поняття кримінальний проступок, тобто порушення з покаранням до двох років. Для таких злочинів скасовується досудове слідство, суд швидко виноситиме вирок. Таким чином, розвантажать слідчих для викриття тяжких злочинів. Низку цих законопроектів Верховна Рада отримає вже на наступному тижні. Поліція сподівається, що їх так само швидко ухвалять.

Цього тижня закінчилося подання анкет для нового набору в Національну поліцію. 1100 нових патрульних вийдуть на вулиці наступного року. Їх не зупинили смерті в Дніпрі. Утім їхня тактична, вогнева та юридична підготовка має бути іншою. Як не гірко, але саме дніпровська трагедія дала зрозуміти, що нова поліція – це не іграшкові хлопчики та дівчатка, котрі хизуються новою формою. Тут серйозно, тут стріляють і тут гинуть.

Сергій Швець

ВідеоЖорстоке вбивство патрульних у Дніпрі призвело до гучних суперечок щодо прав поліцейських

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: