Убивство полковника Хараберюша в Маріуполі: жінка-кілер розповіла, як бойовики готували її до теракту

Убивство полковника Хараберюша в Маріуполі: жінка-кілер розповіла, як бойовики готували її до теракту

Фото: Прокуратура Донецької області

Бойовики руками Просолової планували здійснити ще кілька вибухів.

Наприкінці березня 2017 року у центральному районі Маріуполя стався вибух - підірвалося авто, внаслідок чого загинув його водій. Ним виявився співробітник СБУ, полковник Олександр Хараберюш. Через кілька місяців, у жовтні того ж року правоохоронці затримали в Одесі жінку, яка зізналася у вбивстві полковника.

Її звати Юлія Просолова. ТСН.Тиждень вдалося поспілкуватися із людиною, яку найняли для вбивства співробітника СБУ.

"Ну, ось ви ще питаєте, як я почувалася, що вбила людину. А погано я почувалася! Я після цього тверезою не була жодного дня. А ось так. Можна було здохнути від цирозу печінки, напевно. Більше я вночі заснути не могла. Мені снилося це все", - розповідає вона.

Окупанти створили у Донецьку "Центр спеціальних операцій", жертвами якого стають українські офіцери

Окупанти створили у Донецьку "Центр спеціальних операцій", жертвами якого стають українські офіцери

Якось не віриться, що муки сумління не дають їй спокою. Ось так кілер встановила вибухівку під машину. А ось ця машина після вибуху. У ній був мій друг, полковник Олександр Хараберюш, легендарний контррозвідник, який викрив десятки російських агентів у Маріуполі. Колись я спитав його, що спільного у всіх цих людях, які за гроші готові зрадити свою країну.

"Спеціально підбирається категорія неповноцінних людей. Основа маса людей, яких ми затримали, мають проблеми із самореалізацією, хочуть підвестися у власних очах", - пояснював тоді полковник.

Сашко просто змалював портрет свого вбивці.

"Ну, як мене можна було, з урахуванням того, що на наркоту підсадили - грубо кажучи, наркоманку, алкоголічку, - відправити на таку справу?" - дивується Просолова.

Завдання вона отримала від "Центру спеціальних операцій міністерства держбезпеки". Фінансують його російські структури. Одна з баз центру розташована в промзоні заводу "Ізоляція". Там тепер ангари з технікою та в'язниця для полонених.

Керує центром Володимир Євдокимов, на прізвисько "Ленін". Найзагадковіша особа серед бойовиків. Немає жодного підтвердження його роботи на українські або російські спецслужби до війни. При владі Януковича Євдокимов був чиновником найвищого рангу - заступником голови Державної іпотечної установи. Проте, дивна річ – ми не знайшли жодної світлини Євдокимова, крім однієї. Іще з часів державної служби він наполегливо уникає об'єктивів камер. Ось нагородження ватажків бойовиків. "Ленін" - серед нагороджених.  Але, помітивши камеру, на сцену не піднімається.

Його права рука Максим Симонов. Так стверджують спецслужби. Донеччанин, служив в українській правоохоронній системі. Зрадник. Саме він, каже Юлія Просолова, заплатив їй за вбивство Олександра Хараберюша.

"Під'їхав Максим, почав пхати мені пакет з доларами. Я почала лаятися, говорити, що вони мені життя зіпсували. Яка десятка? Давайте більше", - розповідає жінка.

За її словами, бойовики заплатили їй 15 тисяч доларів. Майже 10 з них вона витратила на гульки та наркотики.

Сила вибуху була достатньою, щоби позбавити життя людей у радіусі десятка метрів. На щастя, поруч із джипом нікого не було.

"- Ви розумієте, що ви могли зателефонувати в той момент, коли там були б діти в машині? - Так, я знаю … Дітей не виявилося, слава Богу. А це все по телебаченню буде? - Не знаю. Саша був моїм товаришем. - Ну, вибачте", - відповідає Просолова.

Їй наказали стояти поруч із джипом. Але в той момент, коли жінка дістала мобільний, вона відійшла од машини. Імовірно, це врятувало кілеру життя. Із Просоловою розрахувались, але в розписці, яку вимагав Максим Симонов, довелося написати суму набагато більшу, ніж фактичний гонорар за вбивство.

"Приїхав він якось. Я вийшла. "Напиши розписку". "Яку ще розписку?" - кажу. "За те, за що гроші отримала". - "Добре, скільки писати?" - "20 тисяч доларів з чимось". Не пам'ятаю конкретно. Я кажу: "У мене ж п'ятнадцять. Ви мене підставили, ще й гроші на мені заробити хочете". Він сказав, що я ж не одна це все робила, що хтось пристрій робив. Я написала розписку. Потім він приїхав ще раз, каже, що треба написати більше. Написала ще", - розповідає жінка.

Загалом же, за словами Просолової, вона написала розписку про отримання майже 60 тисяч доларів.

Убивство контррозвідника було не останнім завданням, яке отримали виконавці донецького центру від російських кураторів. Максим Симонов, зізнається кілер, наказав їй підірвати офіцера спецслужб у Слов’янську.   

"Потім він мені в Слов'янськ сказав поїхати і прикріпити до сміттєвого бака вибуховий пристрій біля дому. Там приїжджала людина важлива із Києва раз у місяць до своїх батьків", - пояснює Просолова.

І ще один теракт вона мала здійснити у містечку Курахове, де розташована потужна електростанція. Із наркоманки планували зробити професійну терористку. Вона  за ґратами. Втім, на волі достатньо кандидатів, щоби зайняти її місце на фабриці вбивць.   

Андрій Цаплієнко

Повʼязані теми:

Наступна публікація