Учасникам веломарофону пам'яті Бандери анулювали польські візи

Учасники веломарофону вважають, що дії польських прикордонників продиктовані політичними причинами.

Причини відмови у в’їзді до Польщі учасникам веломарафону "Європейськими стежками Степана Бандери" є політичними.

Так вважає голова благодійного фонду "Еко-милосердя" Павло Савчук, котрий був автором ідеї та організатором акції.

Він відзначив надзвичайно ретельну перевірку польськими службами учасників веломарафону під час прикордонного контролю, в тому числі автомобіля супроводу.

За його словами, прикордонники детально розпитували про мету поїздки, просили показати наявність необхідних коштів на час перебування в Польщі, а також хотіли, аби вони продемонстрували запрошення, згідно з яким отримали візу.

Савчук повідомив, що спочатку прикордонники заявили, що не впустять на польську територію через відсутність запрошення, яке треба мати з собою разом з виданою візою, а коли він сказав, що поїде за ним та спробує знову в’їхати до Польщі, прикордонники анулювали візи.

"Треба було нас не впустити - і не пустили. Знайшли причину", - сказав він.

Голова "Еко-милосердя" відзначив, що раніше неодноразово за шенгенськими мультивізами без жодних проблем кілька разів перетинав українсько-польський кордон.

Організатор марафону уточнив, що кордон намагались перетнути двоє дорослих та двоє 15-річних хлопців на велосипедах і один чоловік в автомобілі супроводу.
Він додав, що планує обговорити з юристами можливість оскарження відмови у в’їзді до Польщі.

У свою чергу водій автомобіля супроводу Павло Ілечко додав, що з шенгенською "спортивною" візою, з якою намагався вчора перетнути кордон, вже двічі побував у Польщі і не мав жодних проблем під час перетину кордону.

Зокрема, за його словами, вперше він побував у Польщі в липні як учасник веломарафону "Шляхами Швейка", а пізніше, подорожуючи автомобілем.

Він сказав, що під час другого перетину прикордонники лише запитали, чи він спортсмен, і після ствердної відповіді без жодних проблем пропустили до Польщі.

Крім цього, прикордонники сказали, що діти не можуть в’їхати до Польщі, оскільки не мають водійських прав не велосипед, які необхідно мати, згідно з польським законодавством, особам до 18 років.

Водночас, за його словами, під час перетину кордону у липні, в якому теж брали участь діти з України, ніхто не вимагав від них водійських прав на велосипеди.

Прикордонники цього разу пояснили, що у липні діти неправомірно в’їхали до Польщі без водійських прав.

"Це була помилка", - процитував Ілечко їх слова.

Як повідомлялося, польська влада пояснює відмову у в’їзді учасникам веломарафону до Польщі тим, що їх декларована мета поїздки не відповідала меті, визначеній у виданій їм візі.

Водночас Польща не включила учасників веломарафону у список осіб, яким заборонено в’їзд до країни, завдяки чому вони можуть заново оформити візи та в’їхати до країни.

Читайте також:

Учасників веломарафону на честь Бандери не пустили в Польщу

На Львівщині стартував веломарафон, присвячений Бандері

Націоналісти відкривають табір самооборони на Донеччині

У Львові опублікували праці Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: