Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учасники АТО наметами і шинами заблокували райдержадміністрацію на Миколаївщині

Люди вимагають відставки голови, якого суд визнав винним і заборонив обіймати посаду.

Учасники АТО заблокували райдержадміністрацію у Доманівці на Миколаївщині та оголосили безстрокову акцію протесту, вимагаючи звільнення голови району. Вони кажуть, що суд дав йому чотири роки умовно та заборонив обіймати керівні посади, але чоловік і далі працює в РДА, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловіки зачинили центральний вхід та заклалили двері автомобільними шинами. Від голови Доманівської РДА постраждала родина Сергія Мірошнікова. Каже, вони з дружиною засіяли 25 гектарів поля. Але їхню пшеницю скосили чужі комбайни. "Організатором є голова райдержадміністрації при участі правоохоронних органів. 111 тонн зерна скосили і вивезли в невідомому напрямку", - розповідає потерпілий Сергій Мірошніков.

У травні суд визнав голову РДА винним по цій справі і дав чиновнику умовний термін, забронивши керувати районом. Але той постанову не виконав. "У грошовому еквіваленті там більше 200 тисяч гривень. Ми вимагаємо звільнити голову адміністрації негайно", - заявив голова Миколаївської обласної ГО "Союз учасників АТО" Сергій Чорний.

Відео На Миколаївщині учасники АТО заблокували Доманівську районну адміністрацію

Цей злочин став останньою краплею, кажуть колишні військові. Бо як прийшли з війни – постійно стикаються із зневагою з боку районної влади. Найболючіше питання – земля. Ділянки отримали лише половина. "З області прийшло, що є земля, а тут мені говорять, що нема землі", - каже учасник АТО Микола Козловець. "Як нам сказала місцева влада днями, що ми – контужені бомжі. Невже для цього варто було воювати? Відмазка в них: ми тебе не посилали", - каже учасник АТО Микола Прокофьєв.

Десантнику Юрію Афоніну землю дали – у цілковито непридатній місцевості. "На цій землі навіть трава не росте. Це старий скотомогильник, який вирівняли і дали мені", - каже він. А ту землю, котру виділили з області, кажуть бійці АТО, влада району розпахала і здає в оренду, бо хоче грошей.

У протесті воїнів підтримують місцеві жителі. В облаштовані намети приносять їжу. "Як на фронті, так і тут. Тільки тут нам не вистачає автоматів. Вода, окроп – чай робимо", - кажуть демобілізовані бійці. Їхнє блокування – символічне. Увійти у будівлю можна через задній двір. Голови у кабінеті немає – він у відпустці. Його заступниця захищає начальника. "Подана апеляція, розглядається справа і тільки після рішення суду будемо говорити. Є презумпція невинуватості", - каже перший заступник голови Доманівської РДА Наталя Фалько.

Сам голова з журналістами говорити не хоче. Звільнити голову району може лише президент – зазначила чиновниця. Наказу не надходило.

Цього місяця воїни АТО організувалися також на Житомирщині. Там вони стали на захист матері вбитого героя, котру образив водій маршрутки. Чоловік у принизливій формі вимагав гроші за проїзд. Бійці хотіли покарати його, але водія звільнили раніше.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції