Учасники АТО наметами і шинами заблокували райдержадміністрацію на Миколаївщині

Люди вимагають відставки голови, якого суд визнав винним і заборонив обіймати посаду.

Учасники АТО заблокували райдержадміністрацію у Доманівці на Миколаївщині та оголосили безстрокову акцію протесту, вимагаючи звільнення голови району. Вони кажуть, що суд дав йому чотири роки умовно та заборонив обіймати керівні посади, але чоловік і далі працює в РДА, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Чоловіки зачинили центральний вхід та заклалили двері автомобільними шинами. Від голови Доманівської РДА постраждала родина Сергія Мірошнікова. Каже, вони з дружиною засіяли 25 гектарів поля. Але їхню пшеницю скосили чужі комбайни. "Організатором є голова райдержадміністрації при участі правоохоронних органів. 111 тонн зерна скосили і вивезли в невідомому напрямку", - розповідає потерпілий Сергій Мірошніков.

У травні суд визнав голову РДА винним по цій справі і дав чиновнику умовний термін, забронивши керувати районом. Але той постанову не виконав. "У грошовому еквіваленті там більше 200 тисяч гривень. Ми вимагаємо звільнити голову адміністрації негайно", - заявив голова Миколаївської обласної ГО "Союз учасників АТО" Сергій Чорний.

ВідеоНа Миколаївщині учасники АТО заблокували Доманівську районну адміністрацію

Цей злочин став останньою краплею, кажуть колишні військові. Бо як прийшли з війни – постійно стикаються із зневагою з боку районної влади. Найболючіше питання – земля. Ділянки отримали лише половина. "З області прийшло, що є земля, а тут мені говорять, що нема землі", - каже учасник АТО Микола Козловець. "Як нам сказала місцева влада днями, що ми – контужені бомжі. Невже для цього варто було воювати? Відмазка в них: ми тебе не посилали", - каже учасник АТО Микола Прокофьєв.

Десантнику Юрію Афоніну землю дали – у цілковито непридатній місцевості. "На цій землі навіть трава не росте. Це старий скотомогильник, який вирівняли і дали мені", - каже він. А ту землю, котру виділили з області, кажуть бійці АТО, влада району розпахала і здає в оренду, бо хоче грошей.

У протесті воїнів підтримують місцеві жителі. В облаштовані намети приносять їжу. "Як на фронті, так і тут. Тільки тут нам не вистачає автоматів. Вода, окроп – чай робимо", - кажуть демобілізовані бійці. Їхнє блокування – символічне. Увійти у будівлю можна через задній двір. Голови у кабінеті немає – він у відпустці. Його заступниця захищає начальника. "Подана апеляція, розглядається справа і тільки після рішення суду будемо говорити. Є презумпція невинуватості", - каже перший заступник голови Доманівської РДА Наталя Фалько.

Сам голова з журналістами говорити не хоче. Звільнити голову району може лише президент – зазначила чиновниця. Наказу не надходило.

Цього місяця воїни АТО організувалися також на Житомирщині. Там вони стали на захист матері вбитого героя, котру образив водій маршрутки. Чоловік у принизливій формі вимагав гроші за проїзд. Бійці хотіли покарати його, але водія звільнили раніше.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: