Учасники круглого столу знайшли одне з можливих вирішень проблем у НАНУ - звільнити керівника

Дата публікації
Перегляди
1536
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Учасники круглого столу знайшли одне з можливих вирішень проблем у НАНУ - звільнити керівника

Фото: ТСН.ua

Молодим науковцям виділили грантів на 3,5 мільйона гривень.

Глядачів програми ТСН.Тиждень останнім часом найбільше привернули увагу репортажі про досягнення молодих науковців та заодно проблеми Національної Академії Наук України. Мета була простою - вивести на широкий екран тих, хто відчуває себе забутим і покинутим у державі, хоч може й економіку підняти, і славу принести. Але посипалися на журналістів як велетенська кількість подяк, так і критика.

Одні вимагають продовження розслідувань. Інші - вибачень. Мільйон переглядів в Інтернеті сюжету про наймолодшого доктора наук в Україні свідчать, що ТСН зачепила справді цікаву тему. Але ТСН.Тиждень, вся Телевізійна Служба Новин і канал "1+1" загалом хочуть більшого, ніж просто зафіксувати проблеми. Слід знайти рішення. Тому зібрали провідних фахівців у галузі освіти і науки.

Їхні слова, здається, викликали ще більший резонанс. Бо всі учасники заявили, що Академія Наук - один з найцінніших скарбів України. Але нині - в реальній небезпеці. З одного боку - тому що є одним з найбільш ласих і ще не поділених комплексів землі та майна в державі. А з другого - архаїчна структура, сформована ще в сталінські часи, не здатна реагувати на новий світ довкола.

І реформи варто почати зі зміни керівництва та самого її президента Бориса Патона, вважають учасники круглого столу. Бо академік очолює українську науку вже вдвічі довше, ніж незалежність України - 55 років. НАН України - це наукова держава в державі.

Але жоден молодий чи навіть заслужений вчений не має впливу на прийняття рішень в Академії, сказав заступник міністра освіти Максим Стріха. Тільки - так звані безсмертні, що входять до президії Академії Наук.

З іншого боку - треба визнати, що влада погано фінансує науку. На все, що можна назвати науковими дослідженнями, витрачено менше, ніж річний бюджет середнього європейського університету. Це – рівень африканських країн, каже екс-міністр освіти Сергій Квіт.

Водночас, уряд вирішив точково підтримувати молодих вчених. І цього тижня 54 із них отримали загалом 3,5 млн грн грантів на свої дослідження. Зокрема, і героїня сюжету ТСН.Тижня Ольга Броварець. Такі заохочення допоможуть Україні втримати таланти від переїзду за кордон, наголосив голова парламентського підкомітету з питань науки і освіти Тарас Кремінь.

ТСН і "1+1" вирішили продовжити публічну дискусію і круглі столи. Бо тільки світлі мізки молодих вчених дають шанс Україні сподіватися на краще майбутнє.

Наукова держава в державі – НАН України – у небезпеці

Наукова держава в державі – НАН України – у небезпеці

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1536
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація