Учасники Міжнародної міжконфесійної конференції засудили прояви ненависті, вандалізму та екстремізму

Учасники конференції закликали керівників держав і лідерів релігійних громад об'єднати свої зусилля заради всебічного засудження і попередження подібних проявів.

Учасники Міжнародної міжконфесійної конференції, що проходила 28-29 березня в Києві прийняли "Київську декларацію", в якій засудили усі сучасні прояви нетерпимості, ксенофобії, ненависті, вандалізму, шовінізму, тероризму і екстремізму.

"Сьогодні у багатьох країнах відбуваються події, які не можуть не тривожити кожну істинно віруючу людину. Все частіше релігійні почуття людей маніпулятивно використовуються для розпалювання політичної, соціальної та етнічної ненависті. Все частіше міжрелігійні і міжконфесійні протиріччя стають причиною гострих суспільно-політичних конфліктів. Ненависть і екстремізм часто намагаються набути рис релігійних ідеологій і течій.

Не можна також не помітити стрімкого росту різних проявів вандалізму, насильства, образ на релігійному, расовому, етнічному і національно-культурному ґрунті. Нас турбує подібна ситуація і ми говоримо своє рішуче "НІ" усім подібним проявам", - сказано в декларації.

Учасники конференції закликали керівників держав і лідерів релігійних громад об'єднати свої зусилля заради всебічного засудження і попередження подібних проявів. А також заявили про те, що будь-які прояви агресії і насильства, як засоби досягнення будь-яких цілей, є неприйнятними і несумісними з релігійною вірою.

У Міжнародній міжконфесійній конференції "Світові релігії і громадянське суспільство - проти ненависті і екстремізму", яка відбулася в Києві 28-29 березня 2011 року, взяли участь понад 20 провідних іноземних релігійних і громадських діячів, учених і експертів із США, ЄС, Великобританії, Йорданії, Ізраїлю, Росії та України.

Почесними гостями заходів стали: Патріарх Єрусалимський Теофілос III, Предстоятель Української православної церкви Митрополит київський і усієї України Володимир, президент Федерації мусульман Франції д-р Мохамед Бехарі, генеральний секретар Європейської ради релігійних лідерів Стейн Виллумстад, керівник Королівського центру міжконфесійних досліджень Йорданії проф. Камель Абу Джабер, головний муфтій Духовного управління мусульман азіатської частини Росії шейх Нафігулла Аширов, директор Йорданського центру міжконфесійного співіснування отець Набіль Хадад, народний депутат України, засновник Інституту прав людини, протидії екстремізму і ксенофобії Олександр Фельдман.

Читайте також:

Екстремістські організації, що виправдовують насильство релігією, мають бути засуджені

Інтернет перевірять на ксенофобію

Новий глава українських греко-католиків зійшов на престол

Жертвами ксенофобії в Росії за рік стали 37 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: