Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учителі під ударом: психологи пояснюють агресію дітей і батьків, профспілки шукають рішення

Випадок у столичній школі унаочнив проблему, яка актуальна для всієї педагогічної системи.

Досі в лікарні лежить київський учитель фізкультури, якого минулого тижня відгамселив батько одного з учнів. Педагоги побоюються, що нападнику все зійде з рук, і випадків знущань над учителями стане ще більше, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На кадрах видно, як батько 4-класника кидає фізкультурника на спину, ніби якусь річ. У вчителя темніє в очах, однак він знаходить у собі сили відвести нападника зі шкільного подвір'я, аби діти не бачили бійки. Там, за парканом, Володимир Даценко гамселить уже лежачого педагога та погрожує відрізати йому руку пилкою.

ВідеоМіносвіти просить Авакова взяти розслідування справи про побиття вчителя під особистий контроль

Міносвіти звернулося до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, аби той взяв розслідування справи про побиття вчителя під особистий контроль. В столичному ліцеї батько четверокласника відгамселив фізкультурника, бо той нібито накричав на малого. У педагога - тяжкі травми, він досі у лікарні. Тим часом його колеги побоюються, що нападнику все зійде з рук. 

Міносвіти просить Авакова взяти розслідування справи про побиття вчителя під особистий контроль

На Полтавщині сталася схожа історія – там учительку била мати школяра. Півроку тому в одній зі столичних шкіл 8-класник пробив стільцем голову вчительці, а потім іще й поранив її ножицями на очах у всього класу. Таких історій чимало, і педагоги скаржаться, що діти стають іншими – учителів не поважають і не слухають, навпаки – намагаються принизити. За зауваження викладача батьки одразу біжать захищати своїх чад, навіть не вивчивши ситуації, і методи нерідко далекі від законних. "Дзвонили колеги і кажуть, що вчителі, жінки, що коли зробила зауваження дитині, мене тато приводив в клас за шкірки, і казав при всьому класі: вибачайся, що ти їй зробила зауваження. А вчителька не знає, куди звернутися", - розповів колега побитого фізкультурника Сергій Берендєєв.

Через таке ставлення частина вчителів не витримують і кидають роботу. У ліцеї, де батько побив фізкультурника, після інциденту вже звільнилася одна з учительок. Загалом лише по Києву бракує понад тисячі викладачів. Психологи кажуть, що напруження в стосунках учителів та батьків було завжди, а останніми роками агресія лише зростає. "Коли наростає стан невизначеності, то масова свідомість приймає це, як правило, як дискомфорт. Все щось таке погане, тривожне, небезпечне. І тоді люди починають більше метушитися, більше крутитися. Вони втрачають якусь орієнтацію, і тоді в стосунках наростає роздратування, агресія і таке інше", - каже доктор психологічних наук Вадим Васютинський.

Каталізатором стає й те, що з кожним роком молодь дедалі менше бачить приводів поважати старших. "Сюди вписується повага до вчителя, як людина старша, мудріша. І він же старший за посадою. Сьогодні ці норми великою мірою теж руйнуються. І сьогодні люди молодого і старшого віку дедалі більше мають спілкуватися між собою на рівних", - каже Васютинський. Щоби вирішити цю проблему, у профспілці вчителів вирішили об’єднати педагогів, батьків та владу – сподіваються разом знайти спільну мову і повернути повагу до професії вчителя. "Ми всі в одному човні, вся українська спільнота. І ми в жодний спосіб не акцентуємо увагу, що повинен вчитель бути понад усе, але поважати вчителя, довіряти вчителю, мати здоровий глузд в відносинах з вчителем – це зараз надзвичайно актуально", - каже голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь.

Тим часом нападнику на фізкультурника обрали запобіжний захід – домашній арешт на нічну частину доби. Учительська спільнота таким рішенням обурена, тож педагоги звернулися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоби той особисто проконтролював перебіг справи.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції