Удар по УПЦ МП: права на Почаївську лавру юридично закріпили за заповідником

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Удар по УПЦ МП: права на Почаївську лавру юридично закріпили за заповідником

Фото: УНІАН

Рішення про передачу споруд у користування церкви скасовано.

Передачу Свято-Успенської Почаївської лаври Московському патріарахату скасовано. Антирейдерська комісія Мін’юсту визнала, що споруди релігійного комплексу віддали у користування УПЦ МП незаконно, а дії реєстратора, який це зробив, тепер вивчають правоохоронці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За зачиненими дверима Почаївської міськради на роботу терміново викликаний державний реєстратор, який має передати одну за одною шість споруд лаври у власність державного заповідника. "Нам потрібно зареєструвати право оперативного управління за заповідником. Відповідно до наказу Міністерства культури, це майно нам передане в оперативне управління", - розповів юрист Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Ігор Деревінський. Це означає, що відсьогодні Кременецько-Почаївський державний заповідник де-юре володіє, розпоряджається і користується майном лаври, закріпленим за власником — Міністерством культури.

Мін’юст скасував передачу Почаївської лаври УПЦ МП

Мін’юст скасував передачу Почаївської лаври УПЦ МП

Напередодні спеціальна комісія  Мін'юсту анулювала передачу монахам Московського Патріархату споруд лаври до 2052 року. В уряді вважають, що державний реєстратор вчинив її із порушеннями законодавства. "Саме тому це рішення про державну реєстрацію буде скасовано, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно", - пообіцяла перший заступник міністра юстиції Олена Сукманова.

Тиждень тому правоохоронці розпочали розслідування кримінального провадження стосовно цієї релігійно-майнової обурудки. "За фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зловживаючи своїм повноваженням, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра", - констатувала прес-секретар прокурора Тернопільської області Леся Гурецька.

Як вдалося з'ясувати, реєстратор у Почаєві як мінімум півтора місяця зволікав з оформленням права власності державного заповідника на споруди Лаври, отримавши при цьому необхідний пакет документів. "Він був у неналежному стані абсолютно. Тобто мені були надані копії документів, у мене не було жодного оригіналу. І вважаючи складність даного питання, я його мусив вивчити", - пояснив керівник відділу державної реєстрації Почаївської міськради Роман Рожко. Тим часом інший реєстратор у Тернополі за пів години до кінця робочого дня, отримавши  документи від монахів, не вагаючись, зареєстрував їхнє право користування релігійним комплексом на 34 роки. "Це моя дія, так. Я цю дію вчинив, і вчинив її законно", - наполягає Андрій Яремко.

Якщо правоохоронці доведуть вину цього реєстратора, він може загриміти за ґрати на строк до п'яти років. Тим часом у Московському патріархаті заявили, що користуватимуться спорудами лаври і надалі. Голова юридичного відділу УПЦ МП Олександр Бахов стверджує, що договір від 2003 року за прем’єрства Януковича про користування лаврою досі чинний. "Рішення Мін'юсту про скасування державної реєстрації про право користування на споруди Свято-Успенської Почаївської лаври не відміняє і не скасовує договір про користування від 2003 року. Водночас право користування, набуте до 2013 року, не підлягає обов'язковій державній реєстрації", - наполягає він. А монахи лаври оприлюднили звернення із проханням молитися за їхню обитель, бо, мовляв, це чергова спроба перетворити святиню у музей. "Українська влада взяла курс на вилучення майна у Свято-Успенської Почаївської лаври та передачу її новостворюваній церковній організації. А як наслідок — знищення чернецтва на території Західної України", - заявили в монастирі Московського патріархату. В УПЦ МП уже заявили, що, ймовірно, оскаржуватимуть рішення Мін’юсту у суді.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація