Уго Чавес прибув в Україну

Венесуельський лідер зустрінеться з Віктором Януковичем. Однією з тем його переговорів буде постачання венесуельської нафти до Білорусі через українську територію.

Президент Венесуели Уго Чавес прибув в Україну для зустрічей із владою. Його літак приземлився в міжнародному аеропорту "Бориспіль" під Києвом.

У ході візиту планується зустріч Чавеса із президентом Віктором Януковичем, також він має намір ознайомитися з виробничими потужностями державного підприємства "Антонов" (Київ).

Президент Венесуели вперше відвідує Україну з офіційним візитом.

Передбачається, що однією з тем його переговорів з українською владою буде постачання венесуельської нафти до Білорусі нафтопроводом Одеса-Броди.

Крім того, на думку експертів, сторони можуть домовитися і про екстрадицію українських моряків, що перебувають під арештом у Венесуелі через звинувачення у торгівлі наркотиками.

Фахівці наголошують, що Уго Чавес також може виявити цікавість до української зброї, зокрема, танків.

Чавесу 56 років, він був обраний президентом Венесуели в 1998 році. В 1999 році була прийнята нова конституція Венесуели, що продовжила строк повноважень президента.

Венесуела посідає одне із провідних місць у світі з запасів і видобутку нафти, а державна нафтова компанія Petroleos de Venezuela перебуває під контролем Чавеса.

Раніше Венесуела домовилася з Білоруссю про поставки своєї нафти, і зараз для транзиту венесуельської нафти в Білорусь використовується українська залізниця.

Нагадаємо, у вересні Міністерство транспорту й зв'язку допустило аверсне використання магістрального нафтопроводу "Одеса-Броди" (у напрямку Бродів), якщо Білорусь гарантує щорічне прокачування більш як 9 млн тонн венесуельської нафти.

Наприкінці листопада Україна планує здійснити пробне прокачування 80 тис тонн венесуельської нафти на Мозирський нафтопереробний завод (Білорусь) з використанням у аверсному режимі нафтопроводів "Одеса-Броди" і "Дружба".

Читайте також:

Уго Чавес розпочинає візит до України

Чавес нагодував Мєдвєдєва солодощами

Чавес забезпечить Білорусь нафтою на 200 років

ВідеоУго Чавес прибув в Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: