Уго Чавес прибув в Україну

Венесуельський лідер зустрінеться з Віктором Януковичем. Однією з тем його переговорів буде постачання венесуельської нафти до Білорусі через українську територію.

Президент Венесуели Уго Чавес прибув в Україну для зустрічей із владою. Його літак приземлився в міжнародному аеропорту "Бориспіль" під Києвом.

У ході візиту планується зустріч Чавеса із президентом Віктором Януковичем, також він має намір ознайомитися з виробничими потужностями державного підприємства "Антонов" (Київ).

Президент Венесуели вперше відвідує Україну з офіційним візитом.

Передбачається, що однією з тем його переговорів з українською владою буде постачання венесуельської нафти до Білорусі нафтопроводом Одеса-Броди.

Крім того, на думку експертів, сторони можуть домовитися і про екстрадицію українських моряків, що перебувають під арештом у Венесуелі через звинувачення у торгівлі наркотиками.

Фахівці наголошують, що Уго Чавес також може виявити цікавість до української зброї, зокрема, танків.

Чавесу 56 років, він був обраний президентом Венесуели в 1998 році. В 1999 році була прийнята нова конституція Венесуели, що продовжила строк повноважень президента.

Венесуела посідає одне із провідних місць у світі з запасів і видобутку нафти, а державна нафтова компанія Petroleos de Venezuela перебуває під контролем Чавеса.

Раніше Венесуела домовилася з Білоруссю про поставки своєї нафти, і зараз для транзиту венесуельської нафти в Білорусь використовується українська залізниця.

Нагадаємо, у вересні Міністерство транспорту й зв'язку допустило аверсне використання магістрального нафтопроводу "Одеса-Броди" (у напрямку Бродів), якщо Білорусь гарантує щорічне прокачування більш як 9 млн тонн венесуельської нафти.

Наприкінці листопада Україна планує здійснити пробне прокачування 80 тис тонн венесуельської нафти на Мозирський нафтопереробний завод (Білорусь) з використанням у аверсному режимі нафтопроводів "Одеса-Броди" і "Дружба".

Читайте також:

Уго Чавес розпочинає візит до України

Чавес нагодував Мєдвєдєва солодощами

Чавес забезпечить Білорусь нафтою на 200 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: